آشنایی با تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 21 شهریور 1395 در ساعت 10 : 45 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل تنها وسیله ی ورزشی است که برای انجام راه رفتن درجا و دویدن آهسته و سریع ساخته شده است . در مواقعی شما کارهایی که میتوانید به خوبی انجام دهید اما در اکثر اوقات برای انجام آنها به اندازه ی کافی انگیزه ندارید.معمولا با نگاه کردن از پنجره تصمیم میگیرید که امروز هوا برای پیاده روی مناسب نیست، تردمیل می تواند راه حل این مشکل باشد شما خیلی آسان در منزل خود از یک تردمیل خانگی بهره برده اید و پشت پنجره به راه رفتن می پردازید و به بیرون نظاره می کنید . پیاده روی و دویدن بیشتر محاسن را برای ورزشکاران و البته عموم مردم دارد .

زیرا که دو مادر تمامی ورزش هاست . پرداختن به این ارزشهای مفید وساده بهترین راه برای گرم کردن بدن قبل از انجام حرکات ورزشی دیگر مثل ایروبیک،بدن سازی،ورزشهای گروهی و...است. با داشتن وسیله ورزشی تردمیل شما میتوانید بدون ترک کردن محیط راحت خانه به بهترین و کم خطر ترین ورزش بپردازید و تمرین مناسب خود را انجام دهید. رکن اصلی کاهش وزن و سوزاندن چربی های اضافی بدن و کالری و حفظ کردن تناسب اندام استفاده از تردمیل به روش مناسب است . تردمیل می تواند برای تمامی شیوه های زندگی مناسب باشد و بدانید که تا چه زمانی می توانید و میل دارید که ورزش را ادامه دهید .

افرادی که مشکلات مفصلی و استخوانی دارند ، متأسفانه نمی توانند از تردمیل استفاده نمایند . همچنین افرادی که از ناراحتی های قلبی رنج می برند ، توصیه می شود به هیچ عنوان از تردمیل استفاده ننمایند .

یکی از راه کار های مناسب کاهش وزن و کم کردن و سوختن چربی ها استفاده از تردمیل است . روش صحیح استفاده از تردمیل باعث کاهش وزن درست کاربران می شود . ابتدا با پیاده روی شروع کنید و سپس شروع به دویدن و افزایش سرعت کنید. اگر براساس پارت زمانی بخواهید تمرین را انجام بدهید اینگونه عمل کنید :

میتوانید ۱۵ دقیقه صبح و ۲۰ دقیقه قبل از ناهار ورزش کنید و ۱۰ دقیقه هم قبل از شام پیاده روی سریع داشته باشید.با شکستن زمانها به مدت کوتاه تر میتوانید همان کالری مورد نظر را با خستگی کمتر بسوزانید.

روش استفاده از تردمیل خیلی مهم است، اینکه ورزشکار چطور این عمل را انجام دهد تا تاثیر به سزا را بگیرید. اگر به طور منظم انجام شود مطمئناً نتیجه حاصل را خواهند گرفت :
بهترین برنامه ورزشی با تردمیل این است که مثل مسواک زدن به صورت یک عادت روزانه از آن استفاده کنید.در صورتی که این کار را هر روز به طور منظم انجام دهید سوخت و ساز بدن شما افزایش پیدا کرده و برای سوختن چربیها موثر تر عمل میکند.

یکی از دلایلی که همیشه ورزشکاران تردمیل را انتخاب می کننند تا با آن تمرین و نرمش انجام دهند ، همیشه در دسترس بودن آن است . تردمیل وسیله ورزشی مناسب برای بانوان است ، زیرا آنها میتوانند در کنار فرزندان و رسیدگی به امور منزل یا حتی هنگام تماشای تلویزیون به ورزش نیز بپردازند.در ضمن نیاز به هیچگونه آمادگی قبلی نیست. در حال حاضر تردمیل ها با برنامه مختلفی نظیر تغییر شیب و سرعت در بازار ارائه می شوند ، عملکرد ویزه دیگر این دستگاهها این است که سرعت و شیب را با توجه به ضربان قلب ثبت شده شما کم و زیاد کرده تا به سیستم قلبی فشار وارد نگردد.

یکی از مواردی که در استفاده از تردمیل باید به آن توجه کرد استفاده صحیح و درست و به جا از این تردمیل است . خیلی از افراد در خانه خود تردمیل را دارند اما واقعا نمی دانند باید از آن به چه صورت استفاده نمایند. به همین منظور بعد از مدتی که تردمیل را تهیه کردند دلشان را می زند و دیگر حکم جا لباسی را در منزل پیدا می کند و یا حتی از آن استفاده می کنند و با مشکلات و عوارض متعددی روبه‌رو می‌شوند و تردمیل را عامل اصلی این همه مشکل و دردسر می‌دانند. در حالی که متخصصان می‌گویند هنگام استفاده از تردمیل هم باید نکاتی را در نظر داشت و اصولی را رعایت کرد.

یکی از مسائل مهمی که بسیار زیاد باید مورد توجه قرار بگیرد تعمیر و نگهداری تردمیل است. تردمیل با استفاده از روغن سیلیکون که در دونوع ایرانی و تایوانی است مورد نگهداری قرار می گیرد. طریقه روغن کاری تردمیل نیز به شرح زیر است :

در امر روغن کاری ابتدا قسمت زیر تسمه را با دستمال تقریبا خیس و نم زده تمیز کرده و بعد از آن روغن کاری را شروع می نمائیم . این امر بعد از هر 15-30 ساعت استفاده از تردمیل به مقدار 1.6 صورت می پذیرد. به منظور استفاده از این کار فاصله 20 سانتی متر از غلطک جلو لبه نوار تردمیل را با دست بلند کنید و با دست دیگر روغن دان را به انتهای نوار بفرستید . بعد از آن روغن دان را تا حدی جلو برده و سر خروجی روغن دان را در نزدیکی وسط تردمیل قرار می دهیم . بعد از آن روغن را به صورت مارپیچ وار بر روی تخته تردمیل می ریزیم، همانطور که در حال ریختن روغن به بر روی تردمیل هستیم دست خودمان را به سمت بیرون می کشیم و به ترتیب 20 سانتی متر عقب تر و باز هم 20 سانتی متر عقب تر همین کار را انجام می دهد. همچنین عزیزانی که تردمیل در منزل یا باشگاه ورزشی خود دارند می توانند با مطالعه دفترچه راهنما از زمان و مدل روغن تسمه و گریس غلطک مطلع شوند. در اصل روغن تردمیل از فرسودگی تسمه تردمیل جلوگیری می کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :