آیا عرق کردن روی تردمیل نشانه کاهش وزن است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 13 مهر 1396 در ساعت 9 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش کردن همیشه بهترین راه سلامتی و کاهش وزن است. اینکه شما بدانید که با انجام چه تمریناتی می توانید بیشتر کالری بسوزانید خود از اصلی ترین راه های کاهش وزن می باشد و باید از سری تمرینات هوازی پیروی کنید از جمله دو، که مادر ورزش ها محسوب می شود، اصلی ترین راه کاهش وزن و نیز سلامتی بدن است، خیلی راحت با تردمیل خانگی شما می توانید به وزن مورد نظرتان دست یابید.

متاسفانه در بین مردم این مسئله جا افتاده است، که عرق کردن زیاد حین تمرین باعث کاهش وزن خواهد شد، اما این یک نظریه کاملا اشتباه است، شما اگر بدانید که علت عرق کردن در بدن چیست دیگر به اشتباه فکر نمی کنید که این عمل طبیعی در بدن، باعث کاهش وزن خواهد شد. پس در اینجا ما شما را با علل تعریق در بدن آشنا خواهیم کرد:

علت عرق کردن؛ این است که وقتی جریان خون در بدن بالا می رود، باعث افزایش حرارت بدن شده وبه طور طبیعی شما شروع به عرق کردن می کنید تا بدنتان خنک شود و دمای بدن پایین بیاید. به این صورت، آبی که مصرف می کنید و در خون جریان دارد گرمای بدن را جذب کرده و به صورت عرق از غدد زیر پوست خارج شده، در سطح پوست منتشر و باعث خنکی می شود.

حال با توضیح این مسائل به این نتیجه رسیدیم که عرق کردن در تمرین نشانه کاهش وزن نیست، وقتی شما بر روی تردمیل می دوید حرارت بدنتان افزایش می یابد، به همین خاطر است که همیشه توصیه می شود، پیش و حین تمرین به اندازه کافی آب بنوشید تا بتوانید بدنتان را کالیبره نگه داشته و از گرمازدگی و کمبود آب در بدن جلوگیری کنید.

حقیقت این است که مهم نیست شما چه مقدار در تمرین روی تردمیل عرق کرده اید، تنها چیزی که مهم است این است که در چه حدی تمرین شما برای سوزاندن کالری سخت بوده است. مدت و شدت تمرین؛ دو مقوله مهم برای سوزاندن کالری می باشند. برای ورزش روی تردمیل شما باید از سری تمریناتی که از شدت بالایی برخوردار است جهت سوزاندن کالری بیشتر استفاده کنید.

اما باید به شما بگوییم اگر با شدت بالا در تمرینات هم تعریق نداشتید، اصلا نگران اینکه چربی سوزی نداشته اید نباشید زیرا در مبحث بالا قانع شدید که تعریق نشانه سوزاندن کالری نیست و باید گفت که سیستم هر بدنی متفاوت از دیگری می باشد، شاید برخی افراد با 5 دقیقه تمرین شروع به عرق کردن کنند و برخی افراد با یک ساعت تمرین اصلا تعریقی نداشته باشند.

مقدار تعریق بدن به عواملی مانند درجه حرارت، رطوبت و حتی آمادگی جسمانی بدن مربوط می باشد، معمولا افرادی که از آمادگی جسمانی بالایی برخوردارند، زودتر شروع به عرق ریزی می کنند، به این دلیل که بدنشان سریعتر دمای داخلی را تنظیم می کند و با عرق ریزی سریع، بدنشان زودتر خنک خواهد شد. اما در سوزاندن کالری به هیچ عنوان تاثیری نخواهد داشت.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :