با تردمیل به راحتی 4 کیلو وزن کم کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 14 : 6 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

راه رفتن و دویدن روی تردمیل با کاهش وزن رابطه ی مستقیمی دارد . مقدار 4 کیلوگرم کاهش وزن در ماه ، سخت و دشوار می باشد.ولی این را باید گفت که غیر ممکن نیست.اصلی ترین مسئله این است که به شکل روزانه ورزش کنید و یک رژیم غذایی مناسب داشته باشید.هر وقت بتوانید در روز 3500 کالری بسوزانید یعنی در روز 450 گرم چربی از دست داده اید.لذا برای کم کردن 4 کیلوگرم از وزن خود باید بیش از 3500 کالری از دست بدهید.

قبل از شروع برنامه کاهش وزن خود ، ابتدا وزن خود را اندازه گیری نمایید و در پایان ماه نیز دوباره خود را وزن کنید تا ملاحظه نمایید که برنامه شما تا چه میزان کارساز و مناسب بوده است .این عمل ایجاد انگیزه می کند و موجب موفقیت شما در هدفتان می کند.

زمانیکه بر روی تردمیل تمرین می نمایید مقدار کالری سوزانده شده شما بر روی مانیتور تردمیل نمایش داده می شود.میزان کالری سوزانده شده را هر روز برای خود یادداشت نمایید.به میزان کالری مواد غذایی که مصرف می نمایید نیز دقت کنید و برای کاهش وزن باید حداقل مقدار 250 تا 500 کالری بیشتر از آنچه مورد نظرتان است را از دست بدهید. به عنوان مثال اگر شخصی 1750 کالری به شکل طبیعی می سوزاند باید به مقدار 1500 کالری در روز بخورد.اگر به صورت همزمان با کاهش کالری ، از تردمیل هم استفاده کنید و مطمئن باشید که آن گاه لاغر خواهید شد.

بدن هر فرد برای آنکه حتی در زمان خواب نیز زنده بماند کالری می سوزاند. به کالری سوزی در حالت استراحت کامل BMR بدن گفته می شود. در حالت عادی یک شخص 70 کیلویی در 8 ساعت خواب خود مقداری در حدود 184 کالری می سوزاند. جالب تر آن است که بدانید ، تمرینات هوازی اگر به درستی انجام پذیرد مقدار BMR بدن را افزایش می دهید.یعنی حتی در خواب نیز چربی می سوزانید.افزایش توده عضلانی در بدن می تواند BMR را تا اندازه 15 درصد بیشتر کند.

برای آنکه 4 کیلو وزن کم نمایید ، باید حداقل به اندازه 6 روز در هفته و هر روز به مقدار یک ساعت بر روی تردمیل تمرین نمایید.ورزش کردن بر روی تردمیل با توجه به شدت تمرین باعث می شود تا چیزی در حدود 600 تا 800 کالری از دست دهید.این مقدار کالری سوزی بسیار مفید ، موثر و کمک کننده می باشد.چنانچه به هر دلیل نمی توانید در یک روزی ورزش نمایید .می توانید این زمان را به 2 بخش 30 دقیقه ای تقسیم بندی نمایید.مثلا صبح به اندازه 30 دقیقه و عصر نیز به اندازه 30 دقیقه تمرین نمایید.هر چقدر کالری سوزی بیشتری داشته باشید چربی بیشتری از دست خواهید داد.کم تحرکی هیچ کمکی به شما نخواهد کرد . ورزش های با وقفه در راستای چربی سوزی کارساز تر از تمرینات بدون وقفه هستند . زمانیکه بر روی تردمیل می دوید گاها سرعت را تا آنجا که می توانید بالا ببرید و از نهایت توان خود استفاده ببرید.به مقدار 1 تا 3 دقیقه در این حالت بمانید و بعد از آن سرعت خود را کم نمایید.

ورزش کردن به صورت تدریجی میزان آمادگی جسمانی فرد را افزایش خواهد داد و هنگامی که آمادگی جسمانی بیشتری داشته باشید می توانید شدت تمرینات را افزایش بدهید و کاهش وزن به شکل تساعدی اتفاق می افتد.حتی چنانچه به کاهش وزن تساعدی نرسیدید با یک کیلو وزن کمتر در هفته ، طی چند ماه اندام متناسب تری خواهید داشت.
در طول زمان کاهش وزن هرگز ناامید نشوید ؛ چنانچه یکبار رژیم خود را شکستید می توانید با بیشتر کردن زمان ورزش آن را جبران نمایید . تردمیل برای کاهش وزن وسیله بسیار مناسبی می باشد . شما با داشتن یک تردمیل خانگی ، در هر زمان از شبانه روز که شما اراده کنید ، می توانید به ورزش کردن بپردازید .دیگر آنکه بدی آب و هوا ، تاریکی ، نبودن امنیت و... مانع ورزش شما نخواهد شد .

برخی از تردمیل ها مجهز به یک پایه مخصوص برای انجام دادن حرکت دراز و نشست هستند.دراز و نشست در حالتیکه پس از دویدن ، هنوز بدنتان گرم است . تاثیر فوق العاده ای دارد.حتی چنانچه این پایه مخصوص را هم ندارید.با کمک گرفتن از وسایل دیگر سعی نمایید که در انتهای تمرین یا در فواصل تمرینات با وقفه کردن تا آنجا که می توانید دراز و نشست بزنید.در مدت زمان کمتر از 3 ماه ، شکم شما به شکل چشمگیری کوچک خواهد شد.هرگز برای ورزش کردن و داشتن اندامی متناسب و مهم تر از همه سلامت جسمی و روحی دیر نیست.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :