با تردمیل در ماه چند کیلوگرم وزن خود را کاهش دهیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 7 اسفند 1395 در ساعت 11 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه با پیشرفت علم و فناوری دستگاه های زیادی برای کمک به کاهش وزن، تناسب اندام طراحی و ساخته شده اند که با استفاده از آنها میتوان برنامه های مختلف تمرینی را برای حفظ سلامتی و رسیدن به اهداف مورد نظر انجام بدهید.برای شروع تمرینات باید توجه داشته باشید که سطح آمادگی جسمانی شما چقدر است و با توجه به آن تمرینات خود را برنامه ریزی کنید.

تردمیل های پیشرفته به مانیتوری مجهز شده اند که می توانند مسافت، سرعت، ضربان قلب را به نمایش در بیاورند و کاربر با توجه به آن و در نظر گرفتن میزان سلامتی خود میتواند برای رسیدن به تناسب اندام و اهدافش برنامه ریزی کند.برنامه ورزشی خود را به صورت مداوم و مرتب انجام دهید و آن را پیگیری کنید. اگر برنامه خود را به صورت دقیق انجام دهید می توانید در یک ماه 4 کیلوگرم وزن کم کنید.

پزشکان و مربیان معتقدند افراد نباید بیش از 1 کیلوگرم وزن بدن را در یک ماه دست بدهند، زیرا موجب آسیب رسیدن به بدن شده و همواره ورزش و فعالیت باید در کنار رعایت رژیم غذایی انجام بشود تا با سرعت بیشتری بتوانید به نتایج دلخواه دست پیدا کنید.

اگر هر هفته بیش از 3500 کالری بسوزانید و 450 گرم چربی از دست بدهید، در یک ماه خواهید توانست 4 کیلوگرم کم کنید.قبل از شروع تمرینات بهتر است وزن خود را اندازه بگیرید و در پایان ماه نیز بر روی ترازو بروید تا مشخص شود تمرینات شما به خوب اجرا شده و برای شما مناسب بوده است یا خیر.

اگر اطلاعاتی که مانیتور تردمیل در اختیار شما قرار می دهد را یادداشت کنید، قادر خواهید بود کالری هایی که دریافت می کنید را محاسبه و میزان کالری که با انجام فعالیت با تردمیل از دست می دهید را با تردمیل تعیین کنید.به یاد داشته باشید که زمانی شما وزن از دست خواهید داد که 250 تا 500 کالری بیش تر از آنچه دریافت کرده اید از دست بدهید.

اگر فردی 1500 کالری دریافت می کند، برای اینکه لاغر بشود باید 1750 کالری بسوزاند و با انجام دادن این روند مطمئن باشید که به راحتی لاغر خواهید شد.اگر بتوانید به خوبی متابولیسم بدن را فعال کنید، حتی اگر در زمان استراحت نیز باشید می توانید کالری از دست بدهید.

فعالیت بدنی مهم است و اگر به درستی فعالیت داشته باشید و شما قادر خواهید بود در حالت خواب هم چربی از دست بدهید و توده عضلانی خود را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید در ماه 4 کیلوگرم وزن کم کنید باید 6 روز در هفته روزی یک ساعت ورزش انجام دهید.کم تحرکی و انجام دادن نامنظم ورزش سبب چاقی خواهد شد و بیماری های زیادی را به وجود خواهد آورد.

کالری سوزی بر روی تردمیل به شدت تمرینات شما بستگی دارد و اگر بتوانید در روز یک ساعت کامل برای ورزش زمان بگذارید یا در 2 بخش 30 دقیقه ای فعالیت انجام بدهید، می توانید به هدف خود برسید.همان طور که می دانید کم تحرکی باعث چاقی می شود و نه تنها شما را از تناسب اندام دور خواهد کرد بلکه باعث به وجود آمدن بیماری های زیادی مانند؛ دیابت، بیمارهای قلبی_ عروقی و... خواهد شد.

ورزش بر روی تردمیل را بهتر است به صورت تناوبی انجام دهید، یعنی در ابتدا پیاده روی آرامی داشته باشید و بعد با افزایش دادن سرعت دستگاه 2 تا 3 دقیقه بر روی تردمیل بدوید و دوباره سرعت خود را کاهش دهید و راه بروید. این چرخش را دوباره تکرار کنید تا مدت زمان تمرینات شما به پایان برسد.با انجام دادن ورزش به صورت منظم و از روی برنامه می توانید آمادگی جسمانی را افزایش بدهید و با انجام دادن تمرینات سخت تر زودتر به اهداف مود نظر مانند: تناسب اندام و ... دست پیدا کنید.

تردمیل برای اینکه بتوانید در هر ساعت از شبانه روز بدون توجه به آب و هوا، آلودگی هوا و ... با امنیتی کامل ورزش انجام دهید، دستگاه مناسبی محسوب می شود.بعضی از تردمیل ها دارای لوازم جانبی مانند؛ پایه دراز نشست هستند که کاربر با کمک گرفتن از آنها می تواند ورزش قدرتی خوبی در مدت زمان کم انجام بدهد.

زمانی که دراز و نشست بعد از دویدن و در زمان گرم بودن بدن انجام شود برای بدن مفید تر است و می تواند تاثیر فوق العاده ای بر بدن بگذارد. اگر تردمیل این میله را ندارد می توانید با کمک وسایل دیگری برای انجام دراز و نشست استفاده کنید و این ورزش را انجام بدهید.انجام دادن تمریناتی مانند؛ دراز و نشست، دوچرخه سواری و ... در بین تمرینات میتواند شما را از کسالت و یکنواخت شدن ساعت تمرین نجات بدهد.با انجام این روش قادر خواهید بود کمتر از 3 ماه چربی های شکم خود را آب کنید و به یاد داشته باشید هیچ زمان برای شروع ورزش و رسیدن به تناسب اندام دیر نیست.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :