برای لاغر شدن چگونه پیاده روی کنیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 3 شهریور 1397 در ساعت 10 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

برای رسیدن به لاغری راه ها و روش های زیادی وجود دارد که دو اصل مهم آن داشتن رژیم غذایی و انجام دادن منظم ورزش و داشتن تحرک کافی است. می دانید که داشتن تغذیه سالم و البته به اندازه علاوه بر اینکه کمک می کند تا از شر چربی های اضافی خلاص شوید، به سلامتی و شادابی بدن تان نیز کمک زیادی خواهد کرد.

انجام دادن ورزشی متناسب و با انتخاب خودتان به صورت روزانه و منظم نیز به حفظ سلامتی و سوزاندن چربی های بدن تان نیز کمک زیادی خواهد کرد. انتخاب ورزش بستگی به میزان علاقه و البته شرایط شما دارد تا بتوانید با انتخابی درست آن ورزش را روزانه و به صورت منظم دنبال کنید.

پیاده روی ساده ترین و کم خرج ترین ورزشی است که با انجام دادن هر روز آن به راحتی می توانید میزان سوخت و ساز بدن تان را بالا ببرید و به لاغری و تناسب اندام برسید. یکی از مهم ترین سوال هایی که در زمان انجام دادن هر ورزشی از جمله پیاده روی مطرح می شود آن است که چگونه پیاده روی کنیم تا بتوانیم لاغر شویم و راحت تر به تناسب اندام برسیم؟ در این مقاله به شما می گوییم چگونه می توانید با پیاده روی لاغر شوید.

فست فودها و خوردن غذاهای چرب و حتی غذا خوردن بیش از اندازه و نداشتن تحرک کافی با شغل هایی که ما را مجبور می کنند تا ساعت ها بدون تحرک یک جا بنشینیم سبب می شوند سوخت و ساز بدن ما نیز کم شود.

بهترین کاری که برای فرار از چاقی و دچار شدن به اضافه وزن می توانید انجام دهید، انجام دادن منظم ورزش یا در واقع ساده ترین ورزش پیاده روی است. برای بعد از ساعت کاری یا قبل از آن برنامه ریزی کنید تا بتوانید حداقل نیم ساعت از زمان خود را به انجام دادن ورزش اختصاص دهید.

اگر نمی توانید قبل یا بعد از ساعت کاری به فضای بازی بروید یا در باشگاه حضور داشته باشید، بهترین کار آن است که تردمیلی مناسب وزن خود تهیه کنید تا در هر شرایطی و در هر ساعتی از شبانه روز هم که شده برای دقایقی به فکر سلامتی خود باشید و ورزش کنید.

درست است که پیاده روی ساده ترین ورزشی است که می توانید روزانه آن را انجام دهید، اما همین کار ساده را نیز باید با دقت و به طور صحیح انجام دهید تا دچار آسیب دیدگی و مشکلات بعدی آن نشوید. اینکه با انجام دادن هر ورزشی می توانید در عرض چند روز لاغر شوید و چربی هایتان را به راحتی آب کنید انتظار بیهوده ای است و نباید این تصور را داشته باشید.

برای اینکه بتوانید کم کم آمادگی جسمانیتان را بالا ببرید باید از تمرینات سبک تری شروع کنید تا بدنتان هم آمادگی لازم را پیدا کند و در ضمن فراموش نکنید که به بدنتان فشار بیش از حد نیاورید. 15 تا 30 دقیقه برای شروع تمرینات مناسب است تا با بالا رفتن آمادگی جسمانی تان بتوانید این مدت زمان را افزایش دهید.

پیاده‌ روی ورزشی است که قواعد خاص خودش را دارد که برای بهتر اجرا شدن آن باید به آنها عمل کنید. سه بخش: گرم کردن، اجرای تمرین و سرد کردن را در زمان انجام دادن پیاده روی باید مد نظر داشته باشید. سه تا پنج دقیقه اول تمرینات خود را به گرم کردن اختصاص دهید که می توانید برای این کار حرکات کششی و نرمشی انجام دهید یا بر روی تردمیل با سرعت کم و کمتر از حالت عادی خود راه بروید. نواحی مانند مچ پا، ران‌ها و پشت ساق پا را حتما گرم کنید، زیرا این قسمت ها حساس هستند و اگر آمادگی کافی نداشته باشند ممکن است در تمرینات دچار مشکل شوند.

زمانی که قبل از تمرین سنگین خود بدن را آماده و در اصطلاح گرم کنید نرمی و انعطاف‌پذیری ماهیچه‌ها بیشتر شده و راحت تر تمرینات را ادامه می دهید و شاهد نتایج آن خواهید شد.

فراموش نکنید برای گرم کردن بدن نباید بیش از حد به ماهیچه ها و بدنتان فشار وارد کنید تا در این زمان نیز آسیب نبینید. بعد از گرم کردن بدن تان سرعت و مسافتی که طی می کنید نیز متناسب با آمادگی بدنتان باشد و بعد از گذشت مدت زمانی که آمادگی جسمانی تان نیز افزایش پیدا کرد سرعت و مقدار مسافتی که طی می کنید را افزایش دهید.

برای راه رفتن صحیح باید شانه‌ها یتان را عقب نگه دارید و عضلات را منقبض نکنید. دست‌ها را بیش از حد تاپ ندهید و بهتر است به صورت 90 درجه در کنار بدنتان نگه دارید. در زمان راه رفتن نباید کف پا را به زمین بکوبید و به آن فشار وارد کنید.

بهترین تمرین برای شما آن است که به صورت متناوب انجام شود، یعنی 2 دقیقه را راه بروید و 1 دقیقه بعدی را سعی کنید آرام بدوید و این کار را به صورت متناوب تکرار کنید. حتما در پایان تمرینات خود مدت زمانی را نیز برای سرد کردن بدن اختصاص دهید تا دمای بدن آرام آرام به حالت اولیه خود برگردد.

در زمان پیاده‌ روی لباس و کفش مناسبی به تن داشته باشید. راحتی لباس و کفش شما بر روی کیفیت تمرینات نیز تاثیر زیادی دارد. سعی کنید بدون جوراب، کفش به پا نکنید تا جوراب بتواند از پاهای شما محافظت کند. لباسی را باید در زمان اجرای ورزش به تن کنید تا تهویه لازم با وجود آن انجام شود و بدتر به تن شما نچسبد و به شما احساس گرما و خفگی منتقل نکند.

فراموش نکنید که اگر ورزش شما به صورت منظم انجام شود و رژیم غذایی کم کالری را نیز برای خود در نظر بگیرید قطعاً به کاهش وزن و تناسب اندام خواهید رسید.

قبل از ورزش غذایی بخورید تا سطح گلوکز بدنتان به حد نرمال برسد تا بتوانید فعالیت خوبی داشته باشید. در زمان انجام دادن ورزش نباید خیلی هم شکم تان پر باشد تا نتوانید ورزش کنید و بعد از خوردن غذا حتما سه ساعت به بدنتان مهلت دهید و سپس فعالیتی را شروع کنید.

اضافه وزن به تمام اعضای بدن از جمله قلب و عروق فشار زیادی خواهد آورد و ما را دچار بیماری های گوناگونی می کند. توجه داشته باشید که هر ورزشی اگر درست انجام شود برای بدن مفید خواهد بود. پیاده روی خیلی سریع برای از بین بردن چربی های اضافی مفید است و البته نباید به بدنتان بیش از اندازه فشار بیاورید تا ضربان قلب تان بیش از اندازه بالا برود و دچار مشکلی شوید.

سرعت و مسافت را در تمرینات با توجه به آمادگی جسمانی بدنتان بالا ببرید تا بدن آسیب نبیند و به با سرعتی ثابت و مداوم تمرین کنیم. مصرف کربوهیدارات ها نیز در برنامه غذایی خود بگنجانید تا بدن سوخت کافی در اختیار داشته باشد. تردمیل های امروزی دارای برنامه های از پیش تعیین شده می باشند که با انتخاب هر یک از آنها می توانید با برنامه و اصولی ورزش کنید و به تناسب و مناسب خود برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :