تاثیر تردمیل بدون موتور در کاهش وزن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تردمیل بدون موتور دستگاهی است که با استفاده از قدرت پا و وزن ورزشکار کار می کند. به این صورت که تسمه تردمیل توسط پاهای ورزشکار به حرکت در می آید و جریان برق یا تنظیمات کامپیوتری در آن وجود ندارد. تردمیل موتوری مزیت زیادی دارد ولی تردمیل بدون موتور نسبت به آن به صرفه تر و ارزان تر می باشد و به راحتی می توانید آنها را جابه جا کرد، زیرا بسیار سبک است و قابلیت تاشدگی دارد و نیازی هم به برق ندارد.

با تردمیل بدون موتور می توانید کالری بیشتری بسوزانید اما نمی توانید قدرت بدن خود را بر روی قسمت های مختلف متمرکز نمایید. بنابراین باید از ورزش های بدنسازی دیگری هم استفاده کنید و حرکاتی از قبیل دراز نشست و کرانچ به همراه کار با این تردمیل بسیار مفید است.

بهترین روش ورزش کردن با تردمیل بدون موتور بدین صورت است که در ابتدا به آرامی راه بروید و بعد از 3 دقیقه در مدت 30 ثانیه بر روی آن بدوید و دوباره به آرامی راه بروید. زمانی که از تردمیل برای ورزش کردن استفاده می کنید سعی کنید کفش مناسب انتخاب کنید و همچنین در هنگام دویدن جوراب بپوشید.در هنگامی که بر روی تردمیل در حال تمرین کردن هستید سررا بالا نگه دارید و عضلات گردن خود را منقبض نکنید. تعادل خود را حفظ کرده و حواستان به نفس کشیدنتان باشد.

در تردمیل های بدون موتور به دلیل نداشتن صفحه مانیتور خودتان باید حواستان به تنفس ها و ضربان قلبتان باشد. در زمان توقف اضطراری از دسته های تردمیل کمک بگیرید و با کم کردن سرعت از روی آن پایین بیایید. اما در هنگام ورزش کردن با تردمیل سعی کنید دست ها را رها کرده تا آونگ جلو و عقب برود. همه کف پای خود را روی سطح قرار دهید زمانی که بر روی تسمه تردمیل در حال راه رفتن هستید و از روی انگشتان و پاشنه راه رفتن اجتناب کنید، زیرا این عمل به کمر و عضلات پا آسیب وارد می کند.

چنانچه بیماری فشار خون یا بیماری های قلبی- عروقی دارید در مورد برنامه ورزشی تان با پزشک مشورت نمایید. به همراه ورزش، از یک برنامه ورزشی مناسب استفاده کنید تا نتیجه مطلوب تری دریافت نمایید. زمانی که بر روی تردمیل در حال ورزش کردن هستید شکم خود را به داخل بدهید تا عضلات شکم شما به خوبی شکل بگیرد.

با ورزش کردن نمی توانید یک نقطه در بدن انتخاب کنید و تنها چربی های آن موضع را آب کنید و لاغری موضعی انجام دهید، ولی با تردمیل بدون موتور می توانید برای رسیدن به تناسب اندام کالری بیشتری را بسوزانید. چربی های شکم را با تردمیل بدون موتور می توانید تا حد قابل ملاحظه ای آب نمایید، با ورزش کردن بر روی تردمیل بدون موتورمی توانید همان نتایجی را بگیرید که با ورزش برروی تردمیل با موتور دریافت می کنید.

یکی از راه های دست یابی به موفقیت در ورزش و گرفتن نتیجه مطلوب ادامه آن با نظم و به صورت مداوم است. در ورزش با تردمیل بدون موتورهم باید به طور مداوم به تمرینات ورزشی بپردازید. افرادی که به دلیل مشغله های کاری و یا دلایل دیگر قادر به ورزش کردن در باشگاه یا فضای باز نیستند می توانند با این تردمیل ها در خانه به تمرینات ورزشی روزانه خود بپردازند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :