تردمیل بدون موتور دارای چه خصوصیاتی است؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 13 مهر 1396 در ساعت 9 : 38 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

هرگاه اسم ورزش به میان می آید ذهن ما ناخواسته سمت پیاده روی می رود، اینکه با یک تمرین ساده در روز چه میزان می توان به سلامتی نزدیک شد و روحیه شادی پیدا کرد. در اصل پیاده روی، مادر همه ورزش های دنیا است و انجام آن حتی به میزان 10 دقیقه در روز نیز برای سلامت قلب و عروق کفایت می کند. در دنیای پیشرفته امروزی انواع دستگاه های جدید برای استفاده در منزل، پا به عرصه ظهور نهاده است تا انسان حتی در کمترین زمان هم بتواند از سلامتی بهرمند شود.

تردمیل بدون موتور همانطور که از اسمش پیداست، دستگاهی مخصوص دویدن و پیاده روی است که بدون موتور و با نیروی خود کاربر کار می کند، این تردمیل بهترین روش برای افرادی است که از ورزش فاصله گرفته اند. بر طبق تحقیقات به عمل آماده تردمیل های بدون موتور در کاهش وزن مخصوصا در ناحیه شکم موثر می باشند زیرا به دلیل نداشتن موتور، کاربر مجبور می باشد کالری بیشتری سوزانده و از پاهای خود کار بیشتری بکشد، در نهایت فشار در قسمت پاها و عضلات شکم بیشتر شده و موجب از بین رفتن چربی در این نواحی می شود.

کاهش وزن در صورتی امکان پذیر است که شما کالری سوزانده شده تان، بیشتر از کالری مصرفی تان باشد و این یک قانون کلی است. شما نتایجی که از تردمیل بدون موتور می گیرید را می توانید، با تمرین مداوم و پی در پی و داشتن یک رژیم غذایی مناسب به خوبی کنترل نمایید. به دلیل استفاده از قدرت پاها بر روی تردمیل و این که سرعت متغیر می باشد، یک تمرین متنوع پر بازده بوجود خواهد آمد که در مقایسه با یک سرعت ثابت، میزان کالری بیشتری سوزانده خواهد شد.

قیمت این تردمیل به دلیل اینکه از موتور برخوردار نمی باشد ارزانتر از تردمیل های موتور دار است و اینکه این تردمیل به دلیل مصرف نکردن برق بسیار وسیله مقرون به صرفه ای نیز می باشد و سبک بودن آن نیز سبب جا به جایی راحت آن می شود. استفاده از کفش استاندارد هنگام دویدن یا راه رفتن بر روی این دستگاه همانند تردمیل موتور دار الزامی است، زیرا کفش ورزشی مناسب حین تمرین باعث جلوگیری از بروز صدمات احتمالی خواهد شد.

کارآیی این تردمیل همانند تردمیل موتور دار است، اما تفاوت هایی دارد که موجب می شود شما از تردمیل موتور دار نتیجه بهتر در زمان کمتر بگیرید، اینکه این تردمیل نسبت به نوع موتوردار دارای برنامه های متنوع تمرینی نمی باشد و یا اینکه از سرعت مشخصی برخوردار نیست و ... خود باعث تفاوت در آن ها خواهد شد. در هر صورت اینکه شما اراده ورزش را حتی به میزان 10 دقیقه در روز داشته باشید، بهترین راه کاهش وزن برایتان خواهد بود و وجود دستگاه هایی همچون تردمیل بدون موتور باعث تشویق شما خواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :