تردمیل دستگاهی برای لاغری

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 13 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

داشتن ظاهری متناسب و زیبا برای تمام انسانها مهم می باشد و اغلب ما این زیبایی جسمانی برایمان در اولویت قرار دارد و برای رسیدن به این امر تلاش های زیادی می کنیم. برای رسیدن به هدف مهمی مثل زیبایی جسمانی باید به کل روش زندگی خود را تغییر دهید و شیوه درست آن را آموزش ببینید.روش درست زندگی کردن میتواند شامل پرهیز از استرس ها، نگرانی ها و... باشد. داشتن استراحت کافی و تغذیه مناسب همراه با ورزش میتواند ما را به رسیدن هدف خود و داشتن بدنی سالم کمک کند.

تردمیل؛ دستگاهی هوازی است که طرفداران زیادی دارد. با پیشرفت تکنولوژی طراحی این دستگاه به افراد مختلف در سن و سال های گوناگون کمک کرده است تا بتوانند در هر ساعت از شبانه روز که باشند، بتوانند به راحتی ورزش کرده و به سلامتی و تناسب اندام خود کمک کنند.


ورزش در صبح

ورزش و تمرین کردن در هنگام صبح بر روی تردمیل برای سوزاندن و از بین بردن چربی های اضافه بسیار مفید است. وقتی با معده خالی شروع به ورزش و فعالیت کنید، بدن مجبور می شود برای تامین انرژی و نیروی خود از ذخایر خود استفاده کند و در نتیجه این فعالیت باعث چربی سوزی و تناسب اندام بدن شما شود.برای استفاده از تردمیل به یاد داشته باشید که دسته های آن را رها کنید و به آن تکیه ندهید. نداشتن تکیه گاه به شما این امکان را می دهد تا برای حفظ تعادل خود انرژی بیشتری بسوزانید و در نتیجه کالری سوزی بیشتر و کاهش وزن خوبی برایتان اتفاق بیفتد.

تردمیل های مدرن و پیشرفته امروزه به مانیتورهایی مجهز شده اند که به راحتی کاربر میتواند سرعت، زمان، مسافت طی شده، درجه شیب و ضربان قلب خود را مشاهده و با در نظر گرفتن آنها بتواند ورزش خوبی را برنامه ریزی و اجرا کند.

با اطلاعات ارزشمندی که این مانیتور میتواند در خدمت ورزشکار قرار دهد، او قادر است الگوی مناسبی برای ورزش خود پیدا کند و بهترین و سریع ترین راه رسیدن به تناسب اندام و هدف خود را در کوتاه ترین زمان بیابد. تعداد ضربان قلب شما در هر دقیقه، سطح تمرینات را مشخص میکند.

یک ورزش میتواند در 3 سطح مختلف شدید، متوسط و آسان دنبال شود. هر ورزشکار قبل از شروع کردن ورزش باید این اطلاع را از خود داشته باشد که بدن او در چه سطحی از آمادگی قرار دارد و انجام دادن چه ورزشی برای او مناسب است؛ زیرا انجام دادن ورزش در این 3 سطح متفاوت است و حتما قبل از شروع ورزش باید این مقدار توانایی را در بدن شناخت و بعد شروع به ورزش کرد.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید قبل از شروع ورزشتان انجام دهید، محاسبه حداکثر ظرفیت ضربان قلب خودتان است. برای محاسبه ضربان قلب خود می توانید سن خود را از 220 کم کنید تا عدد بدست آمده ظرفیت قلب شما را نشان دهد. با بدست آوردن این عدد به راحتی میتوانید در هنگام ورزش کردن مخصوصا دویدن این عدد را به خاطر بسپارید و قلبتان را به حداکثر 90 درصد ظرفیت آن برسانید.

تردمیل-دستگاهی-برای-لاغری


با اطلاع و درک بهتر از ضربان قلب خود میتوانید ورزش خوبی را تجربه کنید و نتایج بهتری نیز از انجام دادن فعالیتتان بدست بیاورید. وقتی تمریناتتان اینتروال و شدید ولی مستمر باشد، میتوانید باعث سوزاندن کالری بیشتری شوید.

توجه داشته باشید که انجام دادن تمرینات پر فشاربه سرعت افراد را دچار خستگی می کند. اگر تمرینات شما با شدت ولی با وقفه های معین باشد به انسان انرژی بیشتری می دهد و میتوانید حتی مدت زمان بیشتری نیز به ورزش کردن بپردازید. با رعایت کردن این فاصله زمانی می توانید به راحتی سوخت و ساز بدنتان را افزایش داد و چربی بیشتری بسوزانید.

هر چقدر این وقفه ها در انجام دادن ورزش رعایت شود، علاوه بر چربی سوزی زیادتر باعث افزایش عضلات نیز انجام می شود و برای بدن شما مفید تر خواهد بود. عضلات بافت های ارزشمندی هستند که انرژی مورد نیاز بدن را تامین می کنند و وقتی این توده زیاد تر باشد، همان طور که میدانید سوخت و ساز بدن نیز افزایش پیدا می کند.

به یاد داشته باشید که قبل از اینکه شروع به ورزش کنید به مدت 5 دقیقه با سرعت کم تردمیل راه بروید و بعد برای اینکه بدنتان دچار چالش شود، 1 الی 2 دقیقه با نهایت سرعت بدوید و بعد دوباره راه بروید. این کار میتواند به راحتی بدنتان را گرم کند. بعد در انتهای ورزش حتما به یاد داشته باشید که به مدت 5 دقیقه با سرعت کم بدوید تا بدنتان به یک باره سرد نشود و دچار مشکلی نشوید.

برای انجام دادن ورزش تناوبی یا اینتروال باید مانند روش گم کردن عمل کنید، یعنی 1 الی 2 دقیقه با سرعت زیاد بدوید و 1 دقیقه راه بروید و این چرخه را به مدت 20 دقیقه ادامه دهید. به یاد داشته باشید که در هنگام راه رفتن و دویدن دستان خود را از آرنج خم کنید تا زاویه 90 درجه پیدا کنند. حرکت دست ها از مفصل شانه باید انجام شود، درست مانند زمانی که بر روی زمین می دوید. با ترکیب دست همراه با حرکات و فعالیت کل بدن میتوانید به آسانی کالری بیشتری بسوزانید.

با گذشت 6 تا 8 هفته برنامه ورزشی خود را تغییر بدهید. اگر این تمرینات به صورت مدام و همیشگی تکرار شوند بدن به آنها عادت می کند و دیگر نتیجه خوبی از آن دریافت نمی کنید. بدن بعد از گذشت مدتی دیگر به فعالیت های شما واکنش نشان نمیدهد و در آن زمان است که برای فرار از این تکرار باید از دستگاه دیگری مانند دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی کمک بگیرید یا اگر تنها دستگاه تردمیل را در خانه دارید با افزایش شیب آن تغییری در روند ورزش خود ایجاد کنید.

انجام ورزش های قدرتی مانند درازو نشست بعد از تمرین با تردمیل در حالتی که بدن هنوز گرم است به شما کمک می کند تا عضلاتتان سفت شده و از اندام خوبی بهره مند شوید. برخی از تردمیل های امروزی به پایه ای برای انجام درازنشست مجهز شده اند که کاربر میتواند به راحتی بعد از اتمام فعالیتش با تردمیل این ورزش را نیز انجام دهد و از ورزش کردن با این دستگاه لذت ببرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :