تناسب اندام و لاغری با تردمیل

9 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در زمان استفاده از تردمیل بهتر است برنامه ای مشخص برای خود انتخاب کنید و با معین کردن هدف دست از تلاش برندارید.اگر طریقه استفاده صحیح از تردمیل را یاد بگیرید، می توانید به راحتی ورزش مفیدی را برای بدن انجام بدهید، بدون اینکه آسیبی به زانوها و دیگر اعضای شما وارد بشود.افراد با زیاد شدن مشغله های روزانه، زمانی ندارند که در خارج از خانه حضور پیدا کنند و بیشتر ترجیح می دهند در خانه با استفاده از دستگاه های ورزشی خانگی فعالیت انجام بدهند.

تردمیل؛ دستگاهی است که توانسته طرفداران زیادی برای خود بدست بیاورد و با استفاده از آن افراد می توانند سریع تر به تناسب اندام و لاغری یا بهبود سطح وضعیت قلبی و عروقی برسند.در زمان استفاده از تردمیل به یاد داشته باشید که از کفش های ورزشی مناسب استفاده کنید تا در حین انجام دادن تمرینات به بدن آسیب نرسانید. با استفاده از کفش مناسب می توانید ضربه هایی که هنگام راه رفتن یا دویدن به زانوها وارد می شود را تا حد زیادی کاهش بدهید.

تردمیل های امروزی به ضربه گیرهای حرفه ای مجهز شده اند که می تواند از به وجود آمدن فشار زیاد و آسیب رسیدن به مفاصل و ستون فقرات جلوگیری کنند. در زمان راه رفتن یا دویدن به پاهای خود را نگاه نکنید تا دچار عدم تعادل نشوید؛ به روبه رو نگاه کنید و شانه و سینه ها را در یک سمت، روبه جلو قرار بدهید.اگر بدن در حالت مطلوبی قرار نگیرد به آن فشار وارد می شود و دچار مشکل خواهید شد؛ در صورتی که سعی کنید در حالت طبیعی و مطلوب قرار داشته باشید،می توانید تمرینات را بدون کوچکترین مشکل و ناراحتی انجام بدهید و از ورزش کردن لذت ببرید.

بعضی از افراد گمان می کنند اگر به پاها در زمان راه رفتن نگاه کنند، بهتر می توانند تعادل خود را حفظ کنند، در صورتی که انجام دادن این کار سبب خواهد شد تعادل شما به هم بریزد، گردن درد بگیرید و دچار مشکل بشوید.سعی کنید تمرینات خود را با برنامه انجام بدهید و این برنامه را هم برای مدت طولانی تکرار نکنید تا بدن به انجام دادن تمرینات تکراری عادت نکند. با عادت کردن بدن به برنامه ورزشی به مرور کالری سوزی کمتر در بدن اتفاق میفتد.

زمانی که روی تردمیل راه میروید توجه داشته باشید که راه رفتن و گام برداشتن شما به صورت طبیعی و معمولی انجام شود و هرگز با پاشنه پا بر روی سطح تردمیل نکوبید. این کار باعث به وجود آمدن فشار زیادی بر روی زانوها می شود.بدن برای اینکه چربی سوزی خود را به صورت مرتب ادامه بدهد، باید دچار چالش بشود و برنامه های ورزشی متفاوتی را انجام بدهد. برای اینکه این چالش را بدن امتحان کند و بتوانید ورزش کامل تری انجام دهید، می توانید از سایر دستگاه های خانگی یا ورزش های قدرتی استفاده کنید و تمرینات متنوعی را انجام بدهید.

در زمان استفاده از تردمیل اگر احساس خستگی و ناتوانی کردید، ورزش را قطع کنید؛ زیرا در غیر این صورت درصد آسیب دیدگی شما افزایش پیدا خواهد کرد و دچار مشکل می شوید.در هنگام تمرین با تردمیل بالا تنه خود را بیش از اندازه خم نکنید، این حرکت باعث ایجاد کمردرد و آسیب های جدی مفصلی خواهد شد.در زمان استفاده از تردمیل گام ها نباید بیش از اندازه بلند یا خیلی کوتاه باشند.

این کار انرژی زیادی از شما خواهد گرفت و سبب می شود زودتر احساس خستگی کرده و سریعتر ورزش را رها کنید.در زمان شروع تمرین ابتدا دسته های تردمیل را بگیرید تا بتوانید تعادلتان را حفظ کنید و زمانی که توانستید به راحتی روی تردمیل راه بروید، دسته ها را رها کرده و در حالی که نگاه شما به مقابل است تمرینات را ادامه بدهید.با زیاد یا کم کردن شیب تردمیل بالا و پایین بردن شدت تمرینات، می توانید سطح ورزش خود را تغییر داده و آمادگی جسمانی خود را افزایش بدهید و باعث شوید بدن به شرایط خاصی عادت نکند و زودتر به اهداف مورد نظر دست پیدا کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :