تنظیم ضربان قلب بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 13 مهر 1396 در ساعت 9 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام ورزش های هوازی باعث استقامت بدن و سلامت قلب و عروق می شود. برای رسیدن به سلامتی یا تناسب اندام، باید از اصول و قوانین تمرینات هوازی پیروی شود که اصلی ترین آن تداوم در انجام ورزش می باشد. شاخص ضربان قلب در تمرینات، فاکتور بسیار مهمی است که نشان دهنده سطح آمادگی جسمانی هر فرد شناخته شده است.

امروزه با پیشرفت تردمیل ها، به آسانی ضربان قلب افراد در حین ورزش نشان داده می شود، تا کاربر با توجه به وضعیت بدنی خود به ورزش ادامه دهد و تمرینات بهتری داشته باشد. با بالا رفتن ضربان قلب، تنفس عمیق و سریع خواهد شد و اکسیژن رسانی در بدن بیشتر شده و با این عمل سوخت و ساز بهتر انجام می شود؛ باید به ضربان قلب دقت کنید تا از حداکثر ظرفیت خود بالاتر نرود، اگر این اتفاق بیفتد به سیستم قلب و عروق فشار زیادی وارد شده و امکان دارد به بدن آسیب وارد شود.

علاوه بر ضربان قلب، شدت تمرینات، زمان تمرین و حجم عضلات از فاکتور های مهم در چربی سوزی محسوب می شود، که موجب کاهش وزن در افراد خواهد شد. بررسی های انجام شده نشان می دهد هنگامی بدن بیشترین کالری سوزی را انجام می دهد، که ضربان قلب به 70 درصد ظرفیت خود برسد.

تمامی تمرینات در سطح شدید، متوسط و ضعیف صورت می گیرد که انجام در هر سطح بستگی به آمادگی جسمانی بدن دارد. با توجه به اطلاعاتی که نمایشگر تردمیل یا سایر دستگاه های هوازی نشان می دهند، به راحتی می توانید سطح تمرینات خود را فهمیده و حداکثر ظرفیت ضربان قلب خود را محاسبه نمایید، با کم کردن عدد سنتان از 220 ضربان قلب در حین ورزش را به راحتی به دست خواهید آورد، که حداکثر ظرفیت آن بین 60 تا 80 درصد است.

افرادی که از آمادگی جسمانی پایین تری برخوردارند در زمان تمرین نیز ضربان قلبشان کمتر است به همین دلیل با هر تپش خون کمتری از قلب پمپاژ شده و وارد رگ ها خواهد شد. قلب عضله ای مهم در بدن می باشد که با هر پمپاژ خون را به تمام رگ ها ارسال می کند و قدرت بدن هنگام ورزش باعث اکسیژن رسانی و سلامت بیشتر خواهد شد. هر گاه شما تمرینات با شدت و سرعت بالا انجام دهید سوخت و ساز بدن نیز بالا می رود و با انجام ورزش های هوازی به صورت اصولی و صحیح این چربی سوزی و از دست دادن کالری مدت ها در بدن تان ادامه خواهد داشت.

افراد مبتدی اغلب نمی توانند تمرینات خود را چه بر روی تردمیل یا زمین بیشتر از 30 دقیقه انجام دهند به همین دلیل با توصیه متخصصان بهتر است از شیوه تناوبی در ورزش خود استفاده کنند، تا بتوانند در کمترین زمان بیشترین نتیجه را دریافت نمایند. شیوه انجام تمرینات تناوبی به این صورت می باشد، که 2 تا 3 دقیقه با سرعت زیاد بر روی تردمیل می دوند تا ضربان قلب به 80 درصد رسیده و پس از 1 دقیقه آهسته راه بروند و مجددا سرعت خود را افزایش دهند و این عمل را تا 30 دقیقه تکرار نمایند. برای تمرین بر روی تردمیل بهتر است آن را به سه قسمت تقسیم کرده تا به بدن خود آسیب نرسانید و بعد از مدتی می توانید تمرینات خود را شدت بدهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :