جلوگیری از آسیب های ناشی از تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 13 : 0 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

قبل از خرید تردمیل نیازهای کاربرانی که می خواهند از آن استفاده کنند را بشناسید و بر اساس آن اقدام به خرید کنید.فردی معمولی که سابقه زیادی در انجام دادن ورزش ندارد و اطلاعاتش نیز در این زمینه زیاد نمی باشد، بهتر است قبل از انجام دادن ورزش با تردمیل در مورد دستگاه انتخابی خود تحقیق کند.

برای اینکه از میزان فشار و آسیب های احتمالی بر روی بدن درهنگام استفاده از تردمیل یا هر وسیله ورزشی دیگر کم شود، باید در هنگام انجام دادن ورزش انتخاب درستی داشته باشیم.این انتخاب باید با نیازها و شرایط جسمانی ما هماهنگی داشته باشد. به طور مثال امکان دارد یک وسیله ورزشی برای یک نفر مفید و با کارایی زیادی باشد، ولی همان دستگاه برای شخص دیگری مناسب نباشد.

گاهی اوقات مقایسه تردمیل در فروشگاه ها و در خانه با هم تفاوت دارند و در فروشگاها این دستگاه ها کوچکتر به نظر می رسند و اگر در خانه فضای کافی وجود نداشته باشد، دچار مشکل خواهند شد. برای افرادی که در خانه کودک دارند، باید تردمیلی انتخاب کنند که دارای قفل کودک است و از بابت ایمنی آنها خیالشان راحت باشد.در انجام دادن هیچ کاری حتی ورزش کردن نیز افراط نکنید و اگر به مدت طولانی چند ساعت را بدون داشتن برنامه تمرینی خاصی ورزش کنید، باعث صدمه جسمی به شما می شود.

فرض کنید فردی پس از تحقیق های بسیار تردمیل را برای انجام دادن ورزش خود مناسب دیده است که در این حالت باید ببینیم چه نوع تردمیلی برای آن مناسب تر است.قبل از خرید تردمیل مکانی که می خواهید دستگاه را در آن قرار دهید را در نظر بگیرید و اندازه گیری های لازم را انجام دهید تا فضای کافی برای استفاده در منزلتان برای استفاده از دستگاه وجود داشته باشد.

افرادی که دارای مشکل جسمانی خاصی هستند، بهتر است با پزشک خود مشورت کنند و این مشکل نظیر بیماری قلبی یا سابقه افزایش و کاهش فشار خون را باید با پزشک مشورت کنند و از او توصیه و برنامه هایی برای ورزش بگیرند تا با انجام دادن آنها اثرات مثبتی برای بدن به وجود بیاید.قبل از انجام دادن ورزش باید حرکات کششی و نرمش سبکی را برروی تردمیل گرم کرده و پس از پایان تمرین نیز به مدت 5 دقیقه بر روی تردمیل به آهستگی راه بروید و بدنتان را سرد کنید.

پوشیدن کفش و لباس ورزشی مناسب برای انجام دادن ورزش با تردمیل بسیار ضروری است. استفاده کردن از لباسی راحت که دست و پاگیر نباشد و داشتن لباسی راحت با داشتن کفشی مناسب که از بروز آسیب های احتمالی به مفاصل جلوگیری می کند، لازم است.فراموش نکنید که بدون کفش بر روی تردمیل راه نروید یا ندوید؛ زیرا علاوه بر اینکه باعث آسیب دیدگی مفاصل می شود، این کار می تواند باعث داغ شدن کف دستگاه و منجر به سوختگی پوست پای شما شود.

برای لذت بخش تر شدن ورزشتان می توانید در مدت انجام دادن تمرینتان به جای نگاه کردن به تایمر دستگاهتان و انتظار گذشت زمان به تماشای فیلم بپردازید و سرگرم باشید.اگر در انجام دادن ورزش تازه کار هستید و عادت به انجام دادن ورزش ندارید، بهتر است در ابتدا سبک ورزش کنید تا بدنتان کم کم آمادگی لازم را بدست بیاورد و بعد از آن با سرعت و شیب بالاتر دستگاه ورزش کنید.

نوشیدن آب در طول ورزش اکسیژن بیشتری به بدن وارد می کند و شما بهتر می توانید ورزش انجام دهید. سعی داشته باشید از دنبال کردن یک برنامه طولانی مدت پرهیز کنید و به طور مثال هر 4 هفته یک بار برنامه ورزشی خود را تغییر دهید.اگر این قانون را پیروی کنید از تکرار برنامه ای خاص خسته نمی شوید و هم بدنتان در مقابل یک برنامه تمرینی تکراری مقاوم نخواهد شد.

البته دقت داشته باشید که هیچ زمانی شیب و سرعت تردمیلتان را با هم و به صورت هم زمان افزایش ندهید؛ زیرا باعث آسیب دیدگی مفاصل زانوهایتان خواهد شد.بهتر است بعد از خرید تردمیل در ابتدا راهنمای دستگاه را به خوبی مطالعه کنید تا با نحوه کار دستگاه به خوبی آشنا شوید و تمام جوانب دستگاه را بشناشید و یاد بگیرید.

صفحه کنترل تردمیل اساسی ترین قسمت که باید کار با آن را بیاموزید و به این ترتیب خواهید توانست در طول انجام دادن تمرین برنامه ورزشی شیب و سرعت دستگاه را به راحتی تغییر دهید.دکمه اضطراری که بر روی دستگاه تعبیه شده است این امکان را به کاربر خود می دهد تا در صورت بر هم خوردن تعادل و ایجاد مشکلی به راحتی دستگاه متوقف شود و کاربر دچار مشکلی نشود.

برای افرادی که در نحوه راه رفتن خود دچار مشکلاتی هستند با استفاده صحیح از این دستگاه می توانند در این زمینه اصلاحتی انجام دهند، زیرا تسمه گردان تردمیل، شما را وادار به شیوه صحیح راه رفتن می کند.سعی کنید با تمرینات بیشتر کم کم توانایی راه رفتن و دودنتان را افزایش دهید و کم کم سرعتتان را بالا ببرید تا بتوانید بدون نگه داشتن دستگیره ها تمرینات خوبی را انجام دهید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :