حالت بدن روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

تمرین بر روی تردمیل تنها شامل دویدن نیست. ورزشکار علاوه بر این که باید بر روی دویدن تمرکز کافی داشته باشد باید به حالت بدن، تنفس صحیح خود نیز دقت کند. با در نظرگرفتن این موضوعات بازده ورزشکار بالا رفته و زودتر به نتیجه ی دلخواه میرسد. در این مقاله به حالت قرار گرفتن بدن بر روی تردمیل که امر مهمی است میپردازیم.حالت صحیح بدن باعث میشود تا ورزشکار تمرکز و کنترل بیشتری روی حرکات خود داشته باشد همچنین خطرات ناشی از آسیب دیدگی را کاهش میدهد و در نهایت بازده تمرین بالا می رود.

بسیاری از افراد ورزش میکنند اما نمیتوانند نتیجه ی دلخواه را به دست آورند. یکی از دلایل این امر اشتباه ورزش کردن و حالت نادرست بدنی است. این موضوعات باعث میشوند تا به نقاط اشتباهی از بدن فشار وارد شود و باعث آسیب دیدگی در بلند مدت گردد. به همین دلیل است که تمرینات ورزشی حتما باید با مشورت مربی ها و یا متخصصین انجام شود.یکی از اشتباهات رایج هنگامی که بر روی یک تردمیل قرار می گیرید، این است که به پاهای خود نگاه کنید تا مطمئن شوید که به درستی روی پلتفورم قرار می گیرید، اما فراموش میکنند که سر خود را بالا بیاورند.

هنگام دویدن روی تردمیل نباید سر را پایین گرفت. بیشتر افراد عادت دارند روی مانیتور تمرکز کنند و یا ممکن است در هنگام استفاده از تردمیل به موسیقی گوش کنند. اگر سرتان پایین باشد، شانه هایتان نیز دچار افتادگی خواهد شد. این وضعیت بد در طول زمان منجر به درد، گردن و شانه خواهد شد.نحوه ی پیاده روی و یا دویدن صحیح بر روی تردمیل اینگونه است که؛ ورزشکار باید موقعیت شانه ها و سر خود را حفظ کند. اگر میخواهید هنگام ورزش مطالعه کنید سعی کنید تا مطلب مورد نظر خود را رو به روی خود قرار دهید تا سر شما بالا باشد و حالت بدنی شما بهم نخورد. توجه به مانیتور و یا گوش دادن به موسیقی میتواند به حفظ وضعیت کمک کند.

دستانتان را فراموش نکنید!!! برخی افراد عادت دارند تا هنگام تمرین با تردمیل دستان خودت را بر روی میله های کنار تردمیل قرار میدهند و وزن خود را به روی دستان میندازند.این کار اشتباه علاوه بر این که حالت بدنی فرد را بهم میزند باعث میشود تا وزن بدن به طور صحیح تقسیم نشود و به ستون فقرات شما فشار بیاید. دست ها باید آزاد باشند و در کنار بدن حرکت کنند، این کار هم به دویدن و راه رفتن کمک میکند و هم باعث حفظ تعادل و حالت بدن میشود.

در زمان تمرین باید به حالت پا ها توجه کرد. زمانی که ورزشکار بر روی تردمیل میدود ممکن است با پاشنه ی پا بر روی تردمیل فرود بیاید. اینکار باعث کند شدن سرعت ورزشکار میشود و بهتر است که با پنجه بر روی تردمیل فرود آمد تا سرعت و بازدهی بالا رود. همچنین ورزشکار باید سعی کند تا در یک خط مستقیم حرکت کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :