در زمان استفاده از تردمیل این اشتباهات را انجام ندهید!

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 41 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

انجام دادن بعضی از اشتباهات در زمان انجام دادن ورزش باعث می شود تا دیرتر به نتایج مورد نظر خود برسید و این موضوع باعث می شود تا دیرتر به اهداف در نظر گرفته خود برسید و همین موضوع باعث ناامیدی و دلسردی ورزشکار بشود.زمانی که به هر دلیلی نمی توانید یا نمی خواهید برای ورزش راه رفتن و دویدن از خانه خارج شوید، بهترین وسیله برای انجام دادن ورزش تردمیل است.

انجام دادن ورزش با تردمیل در نگاه اول بسیار ساده به نظر می رسد؛ زیرا همه ما به طور غریزی راه رفتن یا دویدن را آموزش دیده ایم و نیاز به آموزشی خاص نیست. عادات نادرست در زمان راه رفتن و دویدن چه بر روی زمین باشد، چه بر روی تردمیل ممکن است در زمان طولانی به بدن ما آسیب وارد کند.باید این عادات اشتباه را اصلاح کنید و ورزشتان را با یک برنامه اصولی پیش ببرید. با انجام دادن این کار می توانید کالری بیشتری بسوزانید و روند کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام سریع تری خواهید داشت.

متخصصان ورزشی بارها پوشیدن کفش ورزشی مناسب برای پیاده روی و دویدن را توصیه کرده اند. داشتن کفش مناسب برای عملکرد ورزشکار را بهتر می کند و کفش ورزشی که مناسب دویدن و راه رفتن باید پد بیشتری داشته باشد و داخل آن نرم باشد.اگر در زمان ورزش کردن کفش خوبی را به پا نداشته باشید به پاشنه پا و استخوان های مچ پا در برابر ضربات آسیب شدیدی وارد می شود و دچار آسیب های جبران ناپذیری خواهید شد.

کتانی مناسبی برای پیاده روی و دویدن خود تهیه کنید و آن را برای ورزش کردن خود بگذارید. کفش های دوندگی ارتفاع تخت بیشتری دارند و اگر در انجام ورزش های دیگر مانند تنیس، بدمینتون و ... از آن استفاده کنید خطر پیچ خوردگی پای شما بیشتر است.در زمان انجام دادن راه رفتن و دویدن سر خود را پایین نیندازید، بسیاری از افراد عادت دارند در زمان انجام دادن تمرینات خود به پاهای خود نگاه کنند که این کار تعادل فرد را بر هم میزند و تنش و درد در ناحیه گردن را افزایش می دهد.

فشار بیش از حد در قسمت های مختلف، بدن را از حد متعادل خود خارج می کند و احتمال آسیب رسانی به کمر را نیز افزایش خواهد داد.کسانی که گودی کمر دارند باید در زمان دویدن بسیار مراقب باشند تا بدن حالت طبیعی خود را از دست ندهد. زمانی که مشغول دویدن و پیاده روی هستید شانه های خود را صاف نگه دارید و سینه خود را جلو دهید تا ران ها و زانو و پایین کمرتان در یک راستا قرار بگیرد و همواره به رو به روی خود نگاه کنید.

در زمان راه رفتن باید بدن تقریبا در یک خط مستقیم باشد، همان طور که میدانید بدن در هنگام انجام دادن ورزش فرم میگیرد و رعایت همین نکات ظریف باعث میشود راست قامت تر به نظر برسید.در زمان راه رفتن تمام سطح کف پای خود را بر روی زمین قرار بدهید تا بر عضلاتتان فشار وارد نشود، با این روش می توانید به راحتی تعادلتان را حفظ کنید و تا جایی که قادر هستید صاف و عمود بایستید. پس در زمان راه رفتن و دویدن تلاش کنید تمرکز پاهایتان بر روی کف پا باشد نه بر روی پنجه پاهایتان.

سعی کنید بعد از گذشت 4 الی 6 هفته حتما برنامه تمرینی ورزشی خود را تغییر دهید؛ زیرا با گذشت زمان تمرینات تکراری به نظر میرسد و باعث میشود تا شما کالری کمتری بسوزانید. همان طور که میدانید عضلات بدن با حرکات و تمریناتی که انجام می دهید سازگاری پیدا خواهد کرد و دیگر واکنش لازم را نشان نخواهند داد.

میتوانید برای ایجاد تنوع در ورزشتان و بالابردن میزان فعالیتتان از دوچرخه ثابت یا اسکی فضایی استفاده کنید و با استفاده از آنها تمرینات خود را تکمیل کنید. به یاد داشته باشید که تغییر در فشار تمرین نیز بسیار کمک کننده است و سعی داشته باشید زاویه فشار را تغییر دهید.حرکت دست ها نیز باید متعادل و حساب شده باشند. بیش از حدل معمول تکان دادن دست ها در جلو و دو طرف بدن اصلا مفید نیست و انرژی زیادی را هم مصرف می کند و کاربر زودتر احساس خستگی خواهد کرد.

دست ها باید با زاویه 90 درجه در دو طرف بدن قرار داشته باشند و با حرکت پای مخالف کمی به جلو وعقب بروند تا بالا تنه در راحتترین حالت قرار داشته باشند و دست ها بسیار شل یا سفت نباشند.با راه رفتن بر سطحی از تردمیل که شیب بیشتری دارد، سبب میشود تا کالری بیشتری بسوزانید. به یاد داشته باشید که آویزان شدن و تکیه دادن به دسته های تردمیل کارتان را خراب می کند و از میزان کالری سوزی شما کم خواهد شد.

زمانی که روی سطح شیب دار گام برمی دارید، مانند زمانی که کوهنوردی انجام می دهید باید بدنتان صاف و عمود باشد تا دچار مشکلی نشوید و به راحتی بتوانید ورزشتان را انجام دهید.به یاد داشته باشید که خمیدگی بدن نباید بیشتر از 5 درجه باشد و گرفتن دسته ها باعث میشود بدن حالت قوز به خود بگیرد و زیاد از حد خم شود. کف پاها باید بر روی مرکز بدن قرار بگیرد و فراموش نکنید که فرم بدن با گذشت زمان ناخوشایند خواهد شد.

در زمان انجام دادن تمرینات ورزشی خود به ضربان قلب خود نیز توجه داشته باشید.افزایش بیش از حد ضربان قلب حتی در زمان استراحت درد زیاد در ناحیه عضلات و درد خفیف که با حرکت شدت پیدا میکند، نشانه این است که بیش از حد توان خود ورزش کرده اید.در صورتی که متوجه علائم هشدار دهنده در زمان انجام دادن ورزشتان شدید، ورزش خود را متوقف کنید و به استراحت بپردازید و در انجام دادن برنامه های ورزشی خود تجدید نظر کنید.هدف از ورزش کردن بدست آوردن سلامتی است و نباید با فشار آوردن زیاد به بدن خود را دچار مشکل کنید و نتیجه معکوسی از ورزش کردن خود خواهید دید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :