دویدن بر روی تردمیل بهتر است یا سطح زمین؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 14 : 7 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

یک سوال همیشه در سر بیشتر کاربران و ورزشکاران است که دویدن بر روی تردمیل بهتر است یا آسفالت و سطح زمین؟! در واقع هنوز جواب قاطعی برای این سوال پیدا نشده است . هر دو روش دویدن برای سلامتی و تناسب اندام مناسب می باشد و هر دو روش کار بسیار مفیدی برای بدن خواهد بود. به همین منظور در هر دو روش بدن کالری سوزانده و باعث کاهش وزن می شود . در ضمن وضعیت قلبی-عروقی را نیز تقویت می کند .

تردمیل وسیله ای است که از امکانات بیشتری نسبت به دویدن بر روی سطح زمین برخوردار است . افرادی که بر روی تردمیل می دوند از سرما و گرمای بیرون در امان هستند . همچنین می توانند با توجه به امکانات تردمیل شیب و سرعت را نیز تنظیم نمایند.

تردمیل از سطحی بسیار نرم و انعظاف پذیر برخوردار می باشد ، این نرمی برای افرادی که در ناحیه کمر مشکل دارند خیلی مناسب بوده و حتی باعث بهبود آنها نیز می شود .

شیب در تردمیل فواید بسیاری را برای کاربر فراهم می کند ، ورزشکاران با استفاده از شیب تردمیل می توانند به راحتی تمامی شرایط دویدن محیطی را برای خود رقم بزنند و شبیه سازی کنند . حتی اگر شیب را تا انتها بالا ببرند و سرعت را کم کنند چیزی شبیه تپه نوردی و کوه نوردی را بر روی تردمیل شبیه سازی کرده اند .

دویدن بر روی تردمیل نحوه دویدن را خیلی صحیح و درست می کند و حتی باعث می شود تا کاربر درک بهتر و بیشتری نسبت به دویدن داشته باشد . شایان ذکر است که دویدن در محیط و فضای بیرون و در محیطی مثل پارک مزایای خاص خود را نیز دارد . افرادی برا این باورند که دویدن در فضای طبیعت حس بهتری به آنها دست می دهد ، زیرا می توانند مسیر های متفاوتی را برای دویدن انتخاب کنند .

اما وجود یک تردمیل در منزل یا باشگاه دویدن را راهی آسان و قابل دسترس برای کاربران می کند . کاربر می تواند در منزل ضمن انجام کارهای روزمره اش مانند آشپزی و تماشای تلویزیون به دویدن و ورزش خود بپردازد . بعضی از کاربران علاقه به گوش دادن موسیقی دارند تردمیل این شرایط را فراهم می کند تا با استفاده کابل بتوانید به راحتی موسیقی نیز گوش دهید . تردمیل بر روی خود مانیتور و صفحه نمایشگری دارد که اطلاعاتی از دویدن کاربر را نشان می دهد .

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :