دویدن به طور منظم بر روی تردمیل چه فوائدی دارد

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 14 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر به طور برنامه ریزی شده و منظم و روزانه بر روی تردمیل بدویم فوائد بسیار زیادی را دارا می باشد . بعضی از اشخاص برای وقت گذرانی و سرگرمی بر روی تردمیل راه می روند و حتی می دوند و بدون برنامه این کار را انجام می دهند که این کار از هیچ نظر مناسب نمی باشد .

اگر می خواهید به راستی از مزایای دویدن بهره مند بشوید باید در انجام این تمرین ورزشی هوازی، منظم باشید. دویدن وحتی راه رفتن منظم بر روی این دستگاه باعث کاهش وزن، استحکام استخوان ها، سلامت روح، شادابی و بهبود روابط اجتماعی می شود.دویدن منظم بر روی تردمیل راهی آسان برای سوزاندن چربی های اضافی بدن است و این باعث می شود اندامی مناسب و قوی برای خود داشته باشید .

در بسیاری از مواقع ما به دلیل نامساعد بودن آب و هوا و یا کمبود وقت، فرصت نمی کنیم در زمان های مناسب در محیط خارج از منزل به ورزش پیاده روی و دویدن بپردازیم. تردمیل به شما این امکان را می دهد که در فضای کوچک منزل هم بتوانید در زمان طولانی، مسافت زیادی را بدوید، بدون اینکه چند قدم جلو رفته باشید.

اگر می خواهید عضلاتی قوی و استخوان هایی محکم و مناسب داشته باشید دویدن بر روی تردمیل بهترین روش محسوب می شود به همین علت روند سیر پیری را کند می کند. عضلات، ماهیچه ها و استخوان ها در واکنش به حرکات تند ورزشی قدرتمند می شوند و از ابتلا به بیماری پوکی استخوان که یک بیماری خاموش اما خطرناک است پیشگیری می کنند.همیشه طبق آمار ورزشکاران از روحیه و نشاط بیشتری نسبت به افراد دیگه برخوردارند.

هنگام دویدن بر روی تردمیل مغز هورمون اندروفین در بدن آزاد می کند که این هورمون باعث ایجاد نشاط و سرزندگی می شود. شاید عجیب به نظر برسد اما دویدن سبب افزایش مهارت کنترل و هماهنگی اعضای بدن نیز خواهد شد. زیرا در هنگام گام برداشتن بر روی تسمه تردمیل که بر خلاف جهت دویدن شما در حرکت است، ناچار هستید تعادل خود را حفظ کنید. بنابراین به نوعی مجبور به حفظ تمرکز می باشید.این کار مانند ورزش یوگا ذهن شما را شفاف و دقیق تر می سازد. دویدن به اندازه مدیتیشن و یوگا می تواند در رفع مشکلات و اختلالات روانی موثر باشد.

وقتی ما غم، اندوه واسترس روانی را بدن خود نگه می داریم تبدیل به بیماری های روانی می شود. اما ورزش انرژی های منفی را از بدن خارج می کند. سیستم ایمنی ما با دویدن قوی تر می شود. دویدن در کنار یوگا یکی از بهترین راه ها برای مقابله با غم و ناراحتی است.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :