راهنمای خرید و نگهداری تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

با استفاده از دستگاه ورزشی تردمیل می توانید راه رفتن و دویدن را به راحتی شبیه سازی کنید. انجام دادن ورزش با این دستگاه وضعیت قلبی و عروقی را بهبود می بخشد و باعث سلامتی بیشتر بدن می شود.این دستگاه بسیار مناسب زمان هایی است که آلودگی هوا، نامساعد بودن آب و هوا و کمبود وقت نمی توانید برای انجام این تمرینات از منزل خارج بشوید و ورزش خود را انجام دهید.

در بین دستگاه های ورزشی خانگی تردمیل بیشترین آمار را به خود اختصاص داده است.این دستگاه 3 عنصر سرعت، زمان و شیب می تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد.کاربر با زیاد شدن هر یک از این 3 فاکتور می تواند سطح تمرینات خود را بالا ببرد.سطح آمادگی جسمانی کاربر که بالا باشد میتوان به راحتی سطح تمرینات نیز افزایش پیدا کند و هر چه فرد بیشتر ورزش کند این سطح افزایش پیدا خواهد کرد.

تردمیل های جدید امروزی اغلب به شیب برقی مجهز شده اند و برای اینکه این کار را به راحتی انجام دهند و شیب دستگاه را تنظیم کنند، موتور جداگانه ای در نظر گرفته اند. کاربر به راحتی در تردمیل هایی که تنظیم شیب آن برقی انجام می شود با فشار دادن دکمه ای شیب را تغییر دهید.

افرادی که در برنامه های ورزشی خود از شیب تردمیل استفاده می کنند و تمرینات خود را با استفاده از آن انجام می دهند، بهتر است تمرینات خود را با تردمیلی انجام دهند که شیبی بیش از 10 درصد در اختیار کاربر قرار داده و ورزش کوه پیمایی را شبیه سازی کند و برای این گونه تمرینات بسیار مناسب است.در زمان خرید تردمیل علاوه بر توجه کردن به قیمت دستگاه باید به نکات دیگری مانند؛ وزن قابل تحمل دستگاه، برند و خدمات پس از فروشی که در اختیار کاربر قرار داده می شود، توجه داشته باشید.

توجه داشته باشید که میزان تحمل دستگاه به قدرت موتور تردمیل رابطه ای مستقیم دارد.هر چه قدرت موتور بیشتر باشد، می تواند وزن بیشتری را نیز تحمل کند و دستگاه نیز عمر طولانی تری داشته باشد؛ زیرا در هنگام دویدن ضربات شدید تری توسط کاربر به سطح دستگاه وارد می شود و برای اینکه دستگاه در مقابل ضربات دوام بیاورد باید تحمل وزن بیشتری نیز داشته باشد.

تسمه اغلب تردمیل ها به ضربه گیرهای متعددی مجهز شده اند که وظیفه دارند از ستون فقرات، مفاصل و عضلات کاربر و ورزشکار خود محافظت کنند و فشار بر این نواحی را تا 70 درصد کاهش دهند. ضربه گیرهایی که در کف تردمیل تعبیه شده اند از ایجاد سرو صدا و ایجاد مزاحمت برای دیگران جلوگیری می کنند و ضربه گیرهای بالشتکی و فنری نیز هر کدام باعث انعطاف پذیری تردمیل می شود و در نتیجه ایمنی تردمیل را نیز افزایش می دهد.

تردمیل های جدید دارای مانیتور هستند و می توانند اطلاعاتی مانند؛ سرعت، مدت تمرین، کالری مصرف شده و ... را در اختیار کاربر خود قرار دهد و او با اطلاع از این اطلاعات و وضعیت عمومی بدن خود میتواند الگوی مناسب ورزشی خوبی را دنبال کند تا به اهداف در نظر گرفته خود برسد. فراموش نکنید که در هنگام خرید تردمیل به داشتن گارانتی و مزایای آن توجه داشته باشید که در صورت خرابی یا پیش آمد مشکلی بتوانید از آن استفاده کنید.

در هنگام خرید تردمیل حتما دستگاه مورد نظر خود را امتحان کنید که بتوانید بهترین گزینه را انتخاب کنید و از بی سرو صدا بودن تردمیل منتخب خود اطمینان حاصل کنید تا بعدا دچار مشکلی نشوید. دقت کردن به طول و عرض تسمه تردمیل بسیار مهم است تا کاربر فضای کافی برای فعالیت خود داشته باشد.تردمیل را باید طوری انتخاب کنید که در هنگام دویدن بر روی آن لرزش و عدم تعادلی را احساس نکنید و دستگیره های آن دارای استحکام خوبی باشند تا در صورت نیاز از آنها بتوانید استفاده کنید.

امروزه تردمیل هایی طراحی و ساخته شده اند که دارای برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که کاربر با استفاده از آنها می تواند تمرین خوبی را برای خود داشته باشد.تنظیم و شیب دستگاه از روی پنل، مشاهده ضربان قلب و مسافت طی شده در مانیتور از امکاناتی است که تردمیل می تواند در اختیار کاربر خود قرار دهد.همان طور که می دانید ضربان قلب برای سطح تمرینات شاخص مهمی است و ضربان قلب منطقه چربی سوزی را مشخص می کند و می تواند نشان دهد چه موقع باید شدت تمرینات کاهش یا افزایش پیدا کند.

فراموش نکنید که محل قرارگیری تردمیل بسیار مهم است و باید سطحی که تردمیل را بر روی آن قرار می دهید، صاف و دستگاه تراز باشد و زمین شیب نداشته باشد، در غیر این صورت وقتی که می خواهید از تردمیل استفاده کنید دستگاه دچار تکان و لرزش می شود و نمی توانید ورزش خود را به خوبی انجام دهید. تردمیل های خانگی اغلب موتوری DC دارند و دستگاه باید بعد از 40 دقیقه تمرین باید به مدت 1 ساعت خاموش شود و بعد از 1 ساعت میتوان از آن دوباره استفاده کرد. اگر این ساعات رعایت نشود از عمر دستگاه کاسته می شود.

تردمیل پس از یک ماه یا 20 ساعت کار نیاز به روغن کاری دارد و برای انجام دادن این کار کافی است، دو طرفه تسمه را گرفته و کمی بالا بیاورید و زیر آن روغن بریزید و بعد از آن بگذارید دستگاه با کمترین سرعت خود به مدت 5 دقیقه کار کند تا روغن در تمام قسمت های آن پخش شود.

زمانی که تسمه تردمیل شل باشد، کاربر بر روی آن سر خواهد خورد یا زمان دویدن کاربر می ایستد و کار را برای کاربر دشوار خواهد کرد. زمانی که متوجه شدید تسمه دستگاهتان احتیاج به تعویض یا تنظیم دارد، تردمیل را خاموش کرده و از برق بکشید و از متخصصان این کار کمک بگیرید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :