روش صحیح گام برداشتن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 13 مهر 1396 در ساعت 9 : 37 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر شما تصمیم به دویدن بر روی تردمیل را دارید، بهتر است ابتدا روش اصولی انجام دادن آن را بدانید. اکثر مربیان به ورزشکاران این طور آموزش می دهند که باید در حین تمرین دویدن، انگشتان پای خود را بر روی زمین بگذارند اما مربیان دو ماراتن اعتقاد شان بر این است که پا باید به صورتی قرار گیرد که فاصله بین انگشتان پا و قوس کف آن بر روی زمین فرود آید و برخی بر این باورند که پاشنه پا باید روی زمین قرار گیرد. در هر دو حالت دویدن بر روی پاشنه و دویدن با کف پا و فشار به قوس آن، معایبی دارد که باعث آسیب رساندن به پا می گردد. بهترین روش برای انجام این حرکت فرود آمدن بر روی انگشتان نوک پا است که میزان آسیب را به حداقل خواهد رساند.

هنگامی که شما از پاشنه پا جهت راه رفتن و دویدن استفاده می نمایید، موجب واردن کردن نیرو به صورت ضربه ای به زانو های خود خواهید شد و نمی توانید با سرعت گام بردارید. همچنین با تداوم در این حرکت موجب می شوید که فشار زیادی به پاشنه وارد شده، مخصوصا زمانی که در مسافت های طولانی این کار را انجام می دهید باعث ایجاد فاسئیت پلانتار خواهید شد که بر اثر کشیدگی و التهاب رباط کف پا بوجود می آید.

در مورد فشار به قسمت کف پا و قوس آن، باید اینگونه توضیح داد که شما با انجام این عمل باعث کشیدگی تاندون تیبیالیس خواهید شد که یکی از ساختارهای مهم متصل به قوس کف پا است. این عضله از قسمت پشت استخوان ساق پا شروع می شود و تا داخل مچ پا ادامه می یابد و به چندین استخوان درون قوس پا متصل می شود که نقش مهمی در سلامت این قسمت ایجاد می کند. وقتی شما مسافت طولانی را با این قسمت طی می کنید باعث کشیدگی تاندون های آن شده و درد را در این قسمت حس می کنید.

بهترین روش برای دویدن استفاده از پنجه های پا است. با این عمل شما از ضربه های وارد شده به پا جلوگیری می کنید و زانوی خود را در برابر شوک های وارده محافظت می نمایید و می توانید سریع تر گام بردارید. این عمل را بیشتر مربیان حرفه ای به ورزشکاران خود توصیه می کنند تا از آسیب به پا ها جلوگیری شود.

در این حالت بدن در زمان دویدن از انعطاف بیشتری برخوردار است و سریع تر قدم برمی دارید. به یاد داشته باشید نباید همانند دوندگان حرفه ای بیش از حد رو به جلو خم شوید زیرا باعث آسیب رساندن به عضلات ساق پایتان خواهید شد. اگر قصد دارید مانند یک دونده حرفه ای گام بردارید سعی کنید از پنجه ها و قسمت جلویی پا استفاده کنید تا میزان آسیب دیدگی را به حداقل برسانید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :