رژیم غذایی همراه با ورزش

1 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 12 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 2 )

سوزاندن کالری و لاغری در یک روز امکان پذیر نمی باشد و همان طور که می دانید هیچ کس یک روزه چاق نشده است که بخواهد یک روزه هم لاغر شود.کاهش وزن باید با توجه به میزان اضافه وزن در مدت زمان طولانی بیفتد. شخص که دچار اضافه وزن است باید کمتر از آنچه که کالری کسب کند و باید بیشتر کالری از دست بدهد تا بتواند به نتیجه دلخواه خود برسد.

بهترین روشی که برای کاهش وزن پیشنهاد می شود انجام دادن ورزش های هوازی است.همان طور که می دانید ورزش هوازی به ورزشی گفته می شود که با شدت متوسط در زمان طولانی عضلات را درگیر می کند.با انجام رژیم غذایی به تنهایی حجم عضلات خود را از دست می دهید. بافت های عضلانی بسیار ارزشمند هستند و باعث تامین انرژی بدن می شوند.در حقیقت عضلات سوخت و ساز بدن را افزایش می دهند و هر چه توده عضلانی در بدن بیشتر باشد متابولیسم بهتر در بدن انجام می شود.

در میان تمرینات هوازی شنا، دو، پیاده روی و دوچرخه سواری از بهترین ها هستند اما امروزه افراد مشغله های زیادی دارند امکان انجام دادن هر روزه آنها برای همگان امکان پذیر نیست.به همین علت دستگاه های خانگی، مانند؛ تردمیل ، دوچرخه ثابت و اسکی فضایی در میان افراد طرفداران زیادی پیدا کرده است.همان طور که حتما می دانید ورزش باید بخشی از زندگی افراد در هر روزباشد و به صورت روزانه و مرتب انجام شود.

در هفته 5 جلسه و هر جلسه 45 دقیقه برای سلامتی و تناسب اندام خود زمان بگذارید.ورزش هوازی باعث می شود، سوخت و ساز بدن در مواقعی که ورزش نمی کنید هم بیشتر باشد. با رعایت کردن رژیم غذایی قوام پوست بدن از بین می رود و از زیباییی چهره کم خواهد شد؛ اما با انجام دادن ورزش پوست زیباتر و شاداب تر خواهد شد.

زمانی که دستگاه های ورزشی خانگی داشته باشید می توانید در زمان از شبانه روز که باشد ورزش خود را به راحتی انجام دهید و از مزایای آن بهره مند شوید.مانیتور تردمیل های پیشرفته علاوه بر 3 عنصر کالری مصرفی، مسافت طی شده و ضربان قلب کاربر را نمایش می دهند.توجه داشته باشید که با تمرکز کردن بر روی کالری مصرفی هر 4 هفته شدت تمرین خود را بالا ببرید. هر زمان که احساس کردید تمریناتتان برای شما آسان شده است، شدت تمرینات خود را افزایش دهید و فراموش نکنید که به بدن خودتان گوش دهید، بدن شما بهتر از هر مربی می تواند شما را راهنمایی کند.

شدت تمرینات ورزشی به آمادگی جسمانی هر شخص بستگی دارد و هر چه بیشتر ورزش کنید، آمادگی جسمانی شما افزایش پیدا خواهد کرد. با انجام دادن ورزش هوازی مانند ایروبیک اکسیژن زیادی وارد بدن می شود.هر چه بیشتر اکسیژن به اندام ها برسد، ضربان قلب نیز بالا خواهد رفت و موجب خون رسانی بیشتر به بافت ها می شود و در نتیجه سوخت و ساز بیشتری در بدن اتفاق میفتد.همان طور که گفته شد افرادی که ورزش هوازی را به نحوه صحیح انجام می دهند، حتی در خواب نیز کالری بیشتری نسبت به افراد عادی می سوزانند.

بهتر است صبح ها فعالیت خود را با 30 دقیقه ورزش آغاز کنید و 2 ساعت بعد از خوردن ناهار تمریناتتان را با شدت بیشتر در حد متوسط در مدت زمان 45 دقیقه انجام دهید و شب ها نیز یک ساعت قبل از خواب 10 الی 20 دقیقه بر روی دستگاه راه بروید.اگر بیشتر از 3 ماه این برنامه را دنبال کنید و رژیم غذایی مناسبی را هم دنبال کنید، می توانید چربی هایتان را به راحتی از بین ببرید و دیگر اثری از آنها مشاهده نکنید.در 15 دقیقه اول ورزشتان، بدن فقط قند های اضافی بدن را می سوزاند و بعد از آن سراغ چربی های اضافی بدنتان خواهد رفت.

کشیدن نفسی عمیق در حین انجام دادن ورزش بسیار اهمیت دارد، زیرا اگر خوب نفس نکشید اکسیژن کافی برای بدنتان فراهم نمی شود و بافت ها دچار مشکل خواهند شد.اگر بافت ها اکسیژن کافی دریافت نکنند، سمی به نام اسید لاکتیک در بافت ها ترشح خواهد شد که باعث ایجاد درد، کوفتگی، گرفتگی و اسپاسم عضلات خواهد شد.

مطلوب تر است که 20 دقیقه قبل از اینکه شروع به تمرین کنید، یک لیوان آب بخورید. انجام دادن این کار باعث می شود تا دمای بدنتان متعادل نگه داشته شود و اکسیژن رسانی بیشتری برای بافت ها صورت بگیرد.با رعایت رژیم های سخت به بدن خود فشار وارد نکنید. بدن انسانها هوشمند است و هر چه کمتر بخورید، کمتر استفاده می کند. پس بهتر است برای رسیدن به اهداف در کنار رژیم غذایی ورزش را نیز دنبال کنید تا به نتایج بهتری در کوتاه ترین زمان برسید.

ارسال نظر

مهسا : صحبت علمی و بسیار دقیق و مقبول
2 1
صحبت علمی بسیار دقیق و مقبول
حیران : بسیار عالی
1 0
سلام علیکم اولین بار است در مورد برنامه غذایی ایمیل شمارا کم مطالعه کردم بسیار عالی است
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :