فواید دویدن روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 14 اسفند 1395 در ساعت 17 : 17 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه همه چیز به صورت مدرن درآمده است؛ مثلاً می توانید با یک تلفن با آن سر دنیا تماس بگیرید و یا از طریق اینترنت اطلاعات زیادی را جا به جا کنید و حتی دوستتان را که شهرها و حتی کشورها با شما فلاصله دارد، ببینید؛ این پیشرفت تکنولوژی به طور محسوسی در دنیای ورزش نیز به چشم می خورد.با وجود کمبود فضا و وقت شما هنوز می توانید در مواقعی که فرصت دارید، پشت درهای بسته بر روی تردمیل بدوید و این یکی از مزایای بزرگ این دستگاه هوازی به شمار می آید.

تردمیل دستگاهی است که از بدنه، موتور، صفحه، تسمه متحرک، مانیتور و... تشکیل شده است؛ دویدن بر روی تسمه متحرک به شما این امکان را می دهد که مدت نسبتاً طولانی راه بروید و بدوید، بدون این که تغییر محل داشته بدهید؛ بر روی تردمیل زمان و مکان تحت کنترل شما قرار دارد و محدودیت ها از بین خواهد رفت.

یکی دیگر از مزایای تردمیل قابلیت تنظیم شیب آن است؛ شیب این دستگاه مانند مقاومت عمل می کند و با افزایش آن می توان سطح تمرینات را افزایش داد و عضلات بیشتری در مناطق درگیر ساخت؛ بالا بردن شیب به کاربرانی پیشنهاد می شود که بیش از 2 ماه با این دستگاه ورزش می کنند و از مشکلاتی مانند زانو درد و کمر دردهای مزمن رنج نمی برند.

تردمیل های امروزی اغلب به شیب برقی مجهز هستند؛ شیب برقی با فشار یک دکمه و به صورت اتوماتیک در حین تمرین تغییر می کند؛ این تردمیل ها برنامه های از پیش تعیین شده در سطوح مختلف در حافظه خود ذخیره دارند که بر روی مانیتور نشان داده می شود و فرد در هنگام ورزش با نگاه انداختن به نمایشگر، سطح تمرین، نوع برنامه و زمان آن را مشاهده می کند؛ علاوه بر این میزان کالری سوزانده شده و ضربان قلب نیز به نمایش در می آید؛ این اطلاعات برای ورزشکار بسیار حائز اهمیت است و بر اساس آن می تواند یک الگوی مناسب ورزشی طراحی کند.

با تردمیل می توانید در هر آب و هوایی و هر زمان از شبانه روز که فرصت پیش آمد به انجام تمرینات روزانه بپردازید و از فواید ورزش هوازی بهره مند بشوید؛ همان طور که می دانید ورزش هوازی ضربان قلب را افزایش می دهد و باعث می شود اکسیژن بیشتری به بافت های بدن برسد؛ اکسیژن بیشتر موجب افزایش سوخت و ساز می شود؛ بنابراین چربی سوزی در بدن اتفاق می افتد.

در صورتی که ورزش هوازی به شیوه صحیح و اصولی انجام بشود تا چند ساعت پس از اتمام تمرینات و در زمان استراحت نیز چربی سوزی ادامه خواهد داشت. ورزش با این دستگاه باعث بهبود سیستم قلبی- عروقی شده، فشار خون را تنظیم کرده، چربی های اضافه بدن را کاهش می دهد و باعث می شود فرد شرایط روحی بهتری داشته باشد.30 دقیقه پس از ورزش با تردمیل در بدن هورمون های نشاط آوری همچون اندروفین ترشح می شود؛ اندروفین مسکن طبیعی بدن است که به فرد آرامش داده و منجر به بهبود خلق و خو می شود.

در اغلب تردمیل ها ضربه گیرهای گوناگونی تعبیه شده است؛ این ضربه گیرها از انتقال صدا جلوگیری کرده و فشار بر روی مفاصل، عضلات و ستون فقرات را تا حدود قابل توجهی کاهش می دهند؛ بنابراین دویدن بر روی سطح تسمه تردمیل در مقایسه با دویدن بر روی آسفالت و سنگ فرش های سفت ایمن تر می باشد.

در واقع ورزش با تردمیل یک راه بسیار عالی برای کاهش وزن و تناسب اندام است؛ کسانی که تازه ورزش با این دستگاه را شروع کرده اند، باید مدتی با سرعت کم در مدت حداکثر 20 دقیقه با تردمیل ورزش کنند و با گذشت زمان سطح تمرینات را بالا ببرند.بر روی تردمیل می بایست به صورت طبیعی نفس بکشید و وقتی سرعت افزایش می یابد، تنفس شما عمیق تر خواهد شد؛ با تنفس عمیق و سریع وارد سیستم هوازی می شوید و نتایج بسیار مطلوبی به دست می آورید.

ورزش باید به صورت یک عادت روزانه دربیاید و بیشتر روزهای هفته به انجام آن بپردازید؛ وجود دستگاه هوازی خانگی، این امکان را برای شما فراهم می آورد. روی تردمیل باسن خود را ریلکس نگه دارید و شکم را به داخل بدهید؛ دست ها را به نرمی مشت کنید و بازوهایتان به راحتی عقب و جلو ببرید؛ هرگز بدون کفش ورزشی مناسب به انجام تمرین و ورزش نپردازید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :