فواید ورزش کردن با شیب تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 8 اسفند 1395 در ساعت 17 : 28 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی یا دویدن بر روی سطح صاف زمین بسیار راحت بوده و بدن در حین فعالیت با مقاوت زیادی روبه رو نخواهد بود.با استفاده از تردمیل در خانه در هر ساعت از شبانه روز که مایل بودید، می توانید فعالیت ورزشی داشته باشید و به دور از آلودگی و مهم بودن سرما و گرما ورزش روزانه خود را انجام بدهید.

زمانی که در حین انجام دادن ورزش بدن با مقاومت روبه رو شود، کالری سوزی بیشتری در بدن اتفاق میفتد و زودتر می توانید به اهداف مورد نظر دست پیدا کنید. در زمان استفاده از تردمیل شیب تردمیل میتواند مقاومت در بدن ایجاد کرده و باعث شود کالری بیشتری در بدن سوزانده شود و عضله سازی راحت تر اتفاق بیفتد.زمانی که بر روی ترمیل راه می روید به 3 فاکتور: زمان، سرعت و شیب دستگاه توجه داشته باشید زیرا کاربر با تغییرات در این فاکتور می تواند سطح تمرینات را تغییر دهد.

تردمیل های جدید به شیب برقی نیز مجهز شده اند که کاربر بدون اینکه لازم باشد از دستگاه پیاده شود میتواند با فشار دادن دکمه ای شیب تردمیل را تغییر دهد و پیاده روی بر روی تپه یا کوه را شبیه سازی کند.با اضافه کردن 1 درصد شیب به تردمیل در زمان انجام پیاده روی می توانید نقش مقاومت را برای خود شبیه سازی کنید و همان مقدار کالری بسوزانید که اگر در بیرون از خانه ورزش انجام می دادید، می سوزاندید.

تردمیل های جدید امروزی دارای حافظه و برنامه های از پیش تعیین شده ای هستند که کاربر با انتخاب آنها می توانند در کمترین زمان تمرینات مفیدی را برای بدن آغاز کند.در زمان استفاده از شیب قادر خواهید بود کالری بیشتری بسوزانید؛ به یاد داشته باشید در حین انجام دادن ورزش یکباره سرعت را کم نکنید تا دچار آسیب دیدگی نشوید.

همان طور که می دانید بالا بردن سرعت و شیب تردمیل سبب کالری سوزی بیشتر و در نتیجه کاهش وزن بیشتر است. در زمان انجام تمرینات به کمک تردمیل به مانیتور روبه روی خود که میتواند کالری مصرف شده، مسافت، ضربان قلب و ... را به نمایش در بیاورد، توجه داشته باشید.ضربان قلب نباید بالاتر از حداکثر ظرفیت خود برسد، زیرا احتمال مبتلا شدن به خطرات قلبی و عروقی و سکته را افزایش خواهد داد.

با توجه کردن با اطلاعاتی که مانیتور در اختیار ورزشکار قرار می دهد، میتوانید بر اساس وضعیت عمومی بدن خود برنامه ورزشی مناسبی را طراحی و اجرا کنید.برای رسیدن به تناسب اندام و ارتقای سلامتی یا اهدافی که مد نظر دارید باید در انجام ورزش و تمرینات استمرار و دوام داشته باشید. بهترین زمان برای زودتر به نتیجه رسیدن انجام دادن تمرین ورزشی 5 جلسه در هفته حداقل به مدت 30 دقیقه است.

با استفاده از تردمیل می توانید به راحتی ورزش را راحت تر و آسان تر از فضای بیرون انجام بدهید و تدوام بیشتری در اجرای تمرینات داشته باشید.مقدار کالری که در زمان ورزش می سوزانید به عوامل مختلفی بستگی دارد و هر چقدر وزن ورزشکار بیشتر باشد، کالری بیشتری می سوزاند.برای اینکه شدت یا سطح تمرینات را بالا ببرید به میزان تحمل و سطح مقاومت قلب و ضربان آن توجه داشته باشید. زمانی که سطح و شدت تمرینات را بالا ببرید، قلب با شدت بیشتری کار می کند و کالری سوزی زیادتری در بدن اتفاق میفتد.

اگر شیب تردمیل را افزایش دهید، عضلات بیشتری درگیر ورزش می شوند و این کار نیز به شما کمک خواهد کرد، در مدت زمان کوتاه کالری بیشتری بسوزانید. افرادی که پا درد و زانو درد ندارند، می توانند از شیب تردمیل استفاده کنند و با بدست آوردن تعادل می توانند سرعت دستگاه را نیز افزایش بدهند و عضلات بیشتری را درگیر ورزش کنند؛ در نتیجه کالری سوزی بیشتری نیز داشته باشند.

دست ها در زمان استفاده از تردمیل با زاویه 90 درجه ای باید در کنار بدن قرار بگیرند.تردمیل با ضربه گیرهای خوبی که دارد میتواند از آسیب رسیدن به زانو، کمر و پاها جلوگیری کند، در صورتی که پیاده روی بر روی سطح صاف زمین می تواند آسیب زیادی به کمر و زانوها وارد کند.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :