مشکلات احتمالی تردمیل های ارزان قیمت

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 12 : 54 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

فعالیت بدنی و ورزش کردن در دنیای پر جنب و جوش امروز، کار سختی شده است. اغلب ما با درگیر شدن با کار و فعالیت های روزانه خود دیگر وقتی برای ورزش پیدا نمی کنیم و شاید این دلیل یکی از اصلی ترین دلایل جهانی چاقی یا زیاد شدن انواع بیماری ها در دنیا باشد.امروزه با پیشرفت هایی که در زمینه علم و فناوری انجام شده، دستگاه های ورزشی جدیدی طراحی و ساخته شده است که طبق معمول به راحتی و آسان شدن زندگی انسانها کمک بسیار زیادی می کند. تردمیل یکی از این دستگاه های ورزشی است که با ساخت آن به سلامتی و حتی تناسب اندام افراد کمک زیادی شده و اکثر جامعه را به سمت سلامتی و تندرستی برده است.

همان طور که می دانید برای اینکه بتوانید زودتر و راحت تر به اهداف سلامتی و تناسب اندام خود دست پیدا کنید و از تمرینات هوازی خود نتایج بهتری بدست بیاورید، می توانید به راحتی با صرف هزینه ای بیشتر از امکانات زیادی که یک تردمیل میتواند در اختیار شما قرار دهد، استفاده کرده و از ورزشی راحت تر و جذاب تری استفاده کنید.تردمیل دستگاهی دقیق است که باید به صورت منظم و مستمر مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا تردمیل های خانگی برای کاربرد چندین نفر از اعضای خانواده خریداری میشوند که باید در هنگام خرید به وزن افرادی که قرار است از این وسیله ورزشی استفاده کنند، توجه کرد.

قیمت روی تردمیل ها تاثیر گذار هستند؛ فراموش نکنید که تردمیل های زیر قیمت 3 میلیون تومان برخلاف ارزان بودنشان چندان هم مقرون به صرف نیستند و با مرور زمان نقص های آنها مشخص میشود و زودتر از موعد انتظار دچار خرابی میشوند.به یاد داشته باشید تردمیلی بخرید که با توجه به ویژگی های کاربران خود از این دستگاه، دارای استانداردهای جهانی نیز باشند.

تردمیل های خانگی که بیش از 6 میلون تومان قیمت دارند، میتوان گفت که علاوه بر کیفیت و مزایایی که دارند، دارای کارآیی بیشتری نیز هستند و میتوانند امکانات بیشتری را در اختیار کاربران خود قرار دهند.دلایل زیادی وجود دارد که سبب میشود که با صرف هزینه بیشتر نتایج بهتری نیز با ورزش کردن با تردمیل بدست بیاورید.تردمیل هایی که قیمت بیشتری دارند، از موتور قوی تری نیز دارند که میتوانند به راحتی وزن بیشتری را تحمل کرده و کاربر با خیال راحت تر از آن استفاده کند.هنگامی که تردمیل از موتور ضعیف تری برخوردار باشد، بعد از مدتی و به مرور زمان سیم کشی داخلی آنها دچار آسیب میشود.

شاید مشاهده کرده اید که با انجام دادن فعالیت زیاد با تردمیل بوی سوختگی به مشام میرسد که این امر نشان دهنده آن است که دستگاه نیم سوز شده یا بخش دیگری از دستگاه آسیب دیده است که باید هرچه سریع تر به آن رسیدگی شود و مشکل دستگاه را قبل از سوختگی کامل بر طرف کنید. تردمیل های گران قیمت تر معمولا بزرگ ترهستند ولی در عوض کمتر دچار خرابی میشوند و کمتر به تعمیرات جانبی احتیاج پیدا می کنند.

وقتی که کاربر از تردمیل خود استفاده می کند، دستگاه از خود واکنش نشان می دهد که باید موتور دستگاه در این حالت سخت کار کند و به مرور زمان سیم کشی داخلی تردمیل اگر ضعیف باشد، نمیتواند بار اضافه را بر روی خود تحمل کند و به دلیل فشار های زیاد وارده، دچار نقص وخرابی خواهد شد.به همین دلیل اساسی است که باید در هنگام خرید حتما به تحمل وزن تردمیل انتخابی خود توجه داشته باشید تا بتوانید با بهترین انتخاب خود مدت زمان بیشتری از تردمیلتان استفاده کنید و از ورزش کردن با آن لذت ببرید.

پردازنده های تردمیل اگر دارای کیفیت خوبی نباشند با کوچکترین فشاری که بر روی تسمه تردمیل وارد کنید، دچار مشکل میشود و از خود واکنش نشان می دهد.وجود این پردازنده ها در تردمیل این امکان را به کاربران خود می دهد که بتوانند راحت تر و روان تر روی تردمیل راه بروند یا بدوند.اما اگر این پردازنده ها کیفیت خوبی نداشته باشند، ارتباط میان دستگاه و تسمه به کندی انجام می شود و کاربر با استفاده از تردمیل احساس تکان و لغزش زیادی بر روی دستگاه می کند.

تردمیل های ارزان قیمت دارای موتوری ضعیف هستند که شیب دستگاه را نیز با اهرام کوچکی از جنس پلاستیک تنظیم شده که با گذشت زمان خراب می شوند.وقتی کاربر از شیب تردمیل زیاد استفاده کند و به صورت مداوم آن را تغییر بدهد، زودتر این اتفاق برای دستگاه آنها به وجود می آید. عمر قطعات دستگاه های ارزان قیمت معمولا حداکثر تا 2 سال است و بعد از گذشت این مدت زمان دستگاه نیاز به تعمیر و تعویض قطعات پیدا خواهد کرد.

در صورتی که تردمیل های گرانتر، تمام اهرامی که در آنها به کار گرفته شده است فلزی و با کیفیت بیشتری تهیه شده اند. در این نوع دستگاهها نیز تنظیم شیب به سادگی انجام می شود و قطعات در آنها عمر بیشتری دارند.غلطک ها در تردمیل هایی که داررای قیمت بالاتری هستند، فلزی هستند در مقابل خرابی و آسیب دیدگی های احتمالی مقاوم تر خواهند بود. در تردمیل های ارزان قیمت اهرام و غلطک ها معمولا پلاستیکی هستند و ممکن است برای آنها مشکلاتی از قبیل؛ چرخش، کاهش سایز و انحراف به وجود بیاید و کاربر خود را دچار مشکل بکنند.

همان طور که گفته شد در هنگام خرید باید به میزان و توان موتور توجه داشته باشید تا بدانید که دستگاه تردمیل انتخابی شما تا میزان میتواند وزن کاربر را تحمل کند و کاربر به راحتی روی آن راه برود یا بدود بدون اینکه برای آن مشکلی به وجود بیاید. در تردمیل های ارزان قیمت معمولا این توانایی اندک است و اگر فرد سنگین وزنی بر روی تردمیل قرار بگیرد، دستگاه دچار سوختگی موتور شده و دیگر قابل استفاه نخواهد بود.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :