نحوه دویدن بر روی تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 3 اسفند 1395 در ساعت 19 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بعضی از افراد به دلیل آنکه شاید راه رفتن بر روی تردمیل به زانوها فشار وارد کند، از انجام دادن این کار فراری هستند.در صورتی که اگر نحوه درست دویدن بر روی تردمیل را بدانید و آن را اجرا کنید، میتوانید علاوه بر آسیب نزدن به مفاصل مخصوصا پاها و کمر ورزش مفیدی را برای سلامتی بدن خود انجام بدهید.

دویدن از جمله ورزش هایی است که فشار بالایی به بدن وارد می کند و این موضوع با وزن فرد دونده نیز ارتباط مستقیم دارد و فشار بر روی پاها را بیشتر خواهد کرد.اگر فرد وزن بالایی داشته باشد و به یکباره ورزش خود را با دویدن شروع کند، دچار آسیب خواهد شد و در استخوان ها و زانوها ساییدگی ایجاد خواهد شد.

افرادی که سابقه بیماری یا جراحی های خاصی بر روی پاهای خود دارند و هنوز به طور کامل درمان نشده اند، دویدن برای آنها مناسب نیست. پس بهتر است زمانی ورزش را شروع کنید که زانوها و کمر شما در حالت عادی قرار داشته باشند. با رعایت اصول کامل و استفاده کردن از کفش ورزشی مناسب می توانید فعالیت ورزشی روزانه خود را انجام دهید تا به اهداف مورد نظر دست پیدا کنید.در هنگام دویدن و استفاده کردن از تردمیل به چند نکته که در ادامه مقاله برای شما آورده ایم توجه داشته باشید:

فراموش نکنید که بر روی تردمیل پابرهنه قرار نگیرید و حتما کفش مناسبی برای دویدن تهیه کنید. با پوشیدن کفش مناسب و استاندارد پاهای شما از آسیب و خطرات احتمالی دور می ماند و با ایمنی بیشتری می توانید تمرین انجام بدهید.حرکت و تمرین کردن بر روی تردمیل را به آرامی و آهسته شروع کنید تا به مرور و با زیاد شدن آمادگی جسمانی این مدت زمان را افزایش بدهید.

به شروع و پایان تمرینات خود با تردمیل دقت کنید. در زمان انجام دادن تمرینات بر روی تردمیل ابتدا بدن را گرم کرده و بعد از آن با پایان تمرینات بدن باید سرد شود تا دچار اسپاسم و مشکلات دیگر نشوید.زمانی که بر روی تردمیل راه می روید موارد ایمنی را حتما رعایت کرده و مگنت ایمنی را به لباس خود وصل کنید تا در صورتی که تعادل خود را از دست دادید، دستگاه سریع خاموش شود و دچار مشکل و حادثه ای نشوید.

زمانی که بر روی تردمیل راه می روید یا میدوید، هر زمان که احساس کردید سرتان گیج میرود چشمهایتان سیاهی می روند، به سرعت تمرین را متوقف کرده و دستگاه را خاموش کنید و به استراحت بپردازد. به طور کلی اگر در حین ورزش با تردمیل به هر دلیلی احساس ناخوشایندی داشتید، تمرین را سریع متوقف کرده و به استراحت بپردازید.

قبل از شروع ورزش با تردمیل حتما با انجام دادن حرکات کششی و نرمشی بدن خود را گم کنید تا دچار گرفتگی عضلات نشوید. بعد از پایان تمرین نیز به یکباره از تردمیل پیاده نشوید و آرام آرام بدن را سرد کنید.در زمان دویدن یا راه رفتن از دستگیره های تردمیل استفاده نکنید. با انجام دادن این کار به ستون فقرات، گردن و حتی عضلات پای خود آسیب خواهید رساند و دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

در ابتدای شروع ورزش برای اینکه تعادلتان را بتوانید حفظ کنید، می توانید دستگیره ها را بگیرید و بعد از آنکه تعادل را بدست آورید، حتما آنها را رها کنید تا دچار مشکلات بعدی نشوید.اگر می بینید بدون گرفتن دستگیره ها نمی توانید بر روی تردمیل راه بروید یا بدوید، باید سرعت دستگاه را کاهش دهید تا دچار مشکل نشوید.

یکی از بدترین اشتباهاتی که معمولا افراد در زمان دویدن بر روی تردمیل انجام می دهند، کوتاه تر کردن قدم ها است که برای نیفتادن این قدم ها را سریع تر برمی دارند که باید شدیدا از انجام این کار پرهیز کرد.پاها را باید از سینه کف پا بر روی تردمیل فرود بیاورید و از فشار آوردن بر روی پاشنه یا پنجه های پا جلوگیری کنید.

حرکت تردمیل باید به سمت عقب و حرکت گام های شما باید به سمت جلو باشند و باید سعی داشته باشید گام ها در مرکز ثقل بدن قرار بگیرند و جلوتر از بدن فرود نیایند.به یاد داشته باشید که به صورت ناگهانی از تردمیل پایین نیایید و در زمان انجام دادن تمرینات ورزشی پس از گذشت مدت زمان کوتاهی سرعت و شیب تردمیل را برای انجام تمرینات تغییر دهید تا بدن به یکنواختی برنامه ورزشی عادت نکند و بتواند زودتر به نتیجه برسد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :