نحوه روغن کاری تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 8 اسفند 1395 در ساعت 14 : 30 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

نگهداری و روغن کاری تردمیل باعث طول عمر آن و حتی بهتر کار کردن این دستگاه خواهد شد. تمیز نگه داشتن تسمه و حتی زیراندازی که برای جلوگیری از ایجاد صدای اضافه زیر آن پهن می کنید میتواند بر روی عملکرد و عمر آن تاثیر زیادی داشته باشد و بازده دستگاه را افزایش بدهد.

در زمان راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل بین عرشه و تسمه اصطحکاک ایجاد می شود و بهتر است در فواصل مشخصی روغن کاری انجام دهید و تردمیل را تقویت کنید.برای انجام دادن روغن کاری حتما دستگاه را از پریز برق خارج کنید و در ابتدا با کهنه ای نم دار تسمه، عرشه و قاب کنسول را تمیز کنید. البته به یاد داشته باشید که از مواد شوینده که به تردمیل ممکن است آسیب برساند استفاده نکنید.

در زمان تمیز کردن دستگاه به سیم پاور توجه کنید و بررسی انجام دهید سیمی زیر دستگاه تردمیل گیر نکرده باشد که باعث پارگی و خرابی و آسیب رسیدن به دستگاه شود.تسمه دستگاه باید به درستی تنظیم شده باشند و در حین تمیزکاری به آن توجه کنید، زیرا تنظیم نبودن درست تسمه میتواند به سلامتی سایر اجزا آسیب برساند و شما را دچار مشکل کند.

هفته ای یک بار دستگاه را از سیم پاور خارج کرده و تردمیل را تا کنید و قفل آن را نیز فراموش نکنید تا دستگاه در حالت ایمن و محکم قرار بگیرد.تردمیل را به محیط دورتری حرکت دهید و گرد و غبار زیر تردمیل را با کمک جاروبرقی تمیز کنید.بعد از گذشت یک ماه استفاده از تردمیل حتما از محکم بودن پیچ و مهره ها اطمینان حاصل کنید و از برق بکشید.موتور و تمام صفحه تردمیل را پاک کنید و گرد و غبار احتمالی آن را پاک کنید.

اگر هر ماه کار نظافت را انجام ندهید، کرک ها و پرزها بسیاری اجزای تردمیل را دچار مشکل میکنند و دستگاه دچار نقص فنی خواهد شد.بعد از 15 الی 20 ساعت استفاده از تردمیل تسمه را روغن کاری کنید.برای انجام دادن این کار دستگاه را از برق خارج کرده و با دو دست تسمه را کمی بالا بیاورید و بطری روغنی را برداشته و تمام صفحه زیر تسمه تردمیل را به روغن آغشته کنید.

پس از اتمام کار تسمه تردمیل را رها کنید تا سر جای خود قرار بگیرد و به برق متصل کنید و دستگاه را روشن کنید؛ به آرامی 5 دقیقه بگذارید تردمیل با کمترین سرعت خود کار کند تا روغن همه جای صفحه پخش بشود.با استفاده از اسپری و دستمال در هنگام انجام دادن تمیزکاری ضربه گیرهای تردمیل را فراموش نکنید و آنها را حسابی تمیز کنید.

برای اینکه از سالم ماندن تردمیل اطمینان حاصل کنید، می توانید هر دو سال یکبار برس بر روی موتور بکشید و تسمه را تعویض کنید.برای تمیز کردن ظاهر تردمیل از دستمال مرطوب استفاده کنید و بهتر است هر ماه این کار را انجام دهید. به یاد داشته باشید که قبل از هر بار تمیزکاری از متصل نبودن دستگاه به برق اطمینان حاصل کنید و بعد از پایان نظافت از محکم بودن پیچ ها مطمئن بشوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :