نفس کشیدن بر روی تردمیل چگونه باشد؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | چهارشنبه 11 اسفند 1395 در ساعت 14 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

بدن و عضلات ما برای اینکه بتوانند فعالیت انجام دهند و سوخت و ساز داشته باشند، احتیاج به اکسیژن دارند و این نیاز در زمان ورزش بیشتر می شود. مقدار اکسیژنی که در زمان انجام ورزش به بدن وارد می شود بسیار مهم است و باید به صورت صحیح و مداوم این کار انجام بشود.

حتما مشاهده کرده اید که در زمانی که در باشگاه ورزش انجام می دهید، مربی هر چند دقیقه یکبار درست نفس کشیدن را گوشزد می کند.حتما قبل از اینکه ورزش را به صورت جدی پیگیری کنید، درست نفس کشیدن را آموزش ببینید تا بتوانید با استفاده از دستگاه های هوازی مانند: تردمیل در خانه نیز ورزش خوبی انجام بدهید.

به یاد داشته باشید تا زمانی که درست نفس نکشید، انگار ورزش انجام نداده اید و در حقیقت فعالیت شما بی فایده خواهد بود.با درست نفس کشیدن به بافت ها و عضلات اکسیژن می رسانید و سوخت و ساز بدن به این طریق بالا می رود و شما انرژی لازم را برای فعالیت بدست خواهید آورد. فراموش نکنید در زمان استفاده از تردمیل نفس خود را حبس نکنید و به صورت مرتب اینکار را انجام بدهید.

با درست نفس کشیدن می توانید با سرعت بیشتری به آمادگی جسمانی دست پیدا کنید و استقامت قلب، عضلات و دستگاه تنفسی را به راحتی افزایش دهید.افرادی که عادت دارند در زمان انجام دادن ورزش تند تند نفس بکشند و برای درست نفس کشیدن مخصوصا در زمان ورزش آموزش ندیده اند، دچار مشکلات زیادی خواهند شد، زیرا در زمان ورزش بدن به اکسیژن بیشتری نیاز دارد و عدم رسیدن اکسیژن باعث گرفتگی عضلات و ... می شود.

نفس کشیدن باید کامل و به صورت متناوب انجام شده و اگر این تناوب رعایت شود، سبب می شود میزان اکسید نیتریک در بدن افزایش پیدا کند.اسید نیتریک؛ همان گازی است که باعث نرم شدن شریان ها و رگ ها در بدن شده و سبب می شود خون در رگ ها راحت تر جریان پیدا کند. درست نفس کشیدن را با دقت زیاد تمرین کنید و با مرور زمان خواهید دید نفس کشیدنتان درست شده است و به آن عادت کرده اید.

هوا را باید از بینی به داخل ریه ها بفرستید و از دهان خارج کنید تا چربی سوزی نیز در بدن هنگام ورزش با سرعت بیشتری انجام شود و زودتر به اهداف مورد نظر خود برسید.فراموش نکنید که هیچ وقت هوا را از دهان به داخل بدن نفرستید، زیرا بینی به مانند فیلتری برای جریان هوا عمل خواهد کرد و آن را پاک سازی می کند و بعد به داخل ریه ها می فرستد.

اگر در زمان تمرین بر روی تردمیل به نفس نفس زدن افتادید، فورا سرعت خود را کم کنید و تا دچار مشکل جدی نشوید.مقداری آب بخورید و کمی استراحت کنید. بهتر است در زمان ورزش بطری آبی در نزدیکی شما قرار داشته باشد تا بتوانید در فواصل کوتاهی آب بنوشید و بدن دوباره انرژی دریافت کند.

با آب خوردن می توانید دمای بدن خود را متعادل نگه دارید و بدن را از کم آبی و گرما زدگی حفظ کنید. سعی کنید نفس کشیدن را در ابتدای شروع ورزش اصلاح کنید زیرا با صحیح انجام شدن تنفس خون نیز در رگ ها آسان تر حرکت می کند و سوخت و ساز در بدن نیز بیشتر خواهد شد.

البته مراقب این باشید که چه هوایی را تنفس می کنید و نفس کشیدن و ورزش کردن در خانه به دلیل آلودگی هوا در بیرون از منزل، بسیار ایمن تر و بهتر است. به یاد داشته باشید در زمانی که می خواهید ورزش انجام بدهید با شکم خالی باشید تا در حین ورزش دچار مشکل نشوید.اگر در زمان ورزش کردن به آهنگ مورد علاقه خود گوش کنید، می توانید مدت زمان بیشتری ورزش انجام بدهید و راحت و سریعتر به مرحله چربی سوزی برسید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :