نکته هایی که در استفاده صحیح از تردمیل باید رعایت کنید

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 13 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

در هر تردمیل که شما خریداری می کنید ، دفترچه راهنمایی در درون جعبه آن وجود دارد تا شما را با تمامی صفحات کنترل آشنا کند . این صفحه کنترل شامل دکمه استارت و استاپ و انتخاب برنامه ها ، دکمه ها کنترل سرعت و شیب و در آخر دکمه مخصوص تنظیم وزن می باشد .

شما در ابتدایی روشی که از تردمیل استفاده می نمائید سرعت را در توان آهسته گذاشته و همانند پیاده روی بر روی آسفالت عمل کنید . بهتر است برای شروع سرعت خود را بین 3 تا 5 بگذارید .

سر خود را بالا گرفته و دقیقا بر وسط تسمه تردمیل حرکت کنید . برنامه منظم و از قبل تعیین شده برای استفاده از تردمیل بسیار سودمند خواهد بود .

همانطور که گفته شد، ابتدا به صورت نرمال و آهسته شروع به راه رفتن بر روی تردمیل می کنیم و بعد از چند دقیقه که بدن گرم شد ، شروع به دویدن به صورت نرم می کنید و بعد دویدن را سرعت می بخشید .

احتمال می رود دفعات اول دچار سرگیجه شوید ، به همین دلیل خیلی مراقب باشید ! به همین منظور توصیه می شود بار اول حتما از دسته های برای نگه داشتن خود استفاده کنید ، تا از درد کمر که ممکن است برای شما بوجود آید جلوگیری کنید . 

در هنگام ورزش با تردمیل بهتر است چند مورد مهم که منجر به بهتر اجرا شدن آن می شود را نیز بازنگری کنید ، این موارد شامل شرح ذیل می شود :

ابتدا قبل از آنکه بر روی تردمیل سوار شوید ، باید آگاهی لازم را نسبت کم و زیاد کردن سرعت و شیب و حتی خاموش کردن کلید اضطراری بدست آورید .

اما طریقه ایستادن بر روی تردمیل نیز از موارد مهمی است که باید به آن توجه کرد . شانه ها عقب ، سر و چانه بالاو مقداری نیز رو به جلو باشد . همیشه سعی کنید ماهیچه های شکم را محکم و سفت نگه دارید . 

یکی از مواردی که در ورزش با تردمیل به آن می رسیم ضربان قلب شما کاربران گرامی است . همچنین میزان ضربان قلب شما بر اساس سن و سلامت قلب معین می شود . 

درپایان این مقاله باید گفت اگر نتیجه خوبی از ورزش با تردمیل می خواهید داشته باشید باید برنامه ای تنظیم کرده ، تا به طور منظم از این دستگاه جهت کاهش وزن و تناسب اندام استفاده شود . 

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :