ورزش با تردمیل در زمستان

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 13 : 1 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

حتما برای شما هم اتفاق افتاده است که با شروع سرما و زمستان رفتن به خارج از خانه و قرار گرفتن در فضای آزاد و ورزش کردن برایتان سخت شده است و حتی به سختی ممکن است خود را به باشگاهها برسانید و برای این کار هم دچار مشکل شوید.اغلب ورزشکاران و دوستداران ورزش برای ادامه تمرینات خود به سراغ دستگاه های هوازی در خانه می روند.به طور کلی اکثر مردم این روزها با تمام دستگاه های هوازی خانگی به خصوص تردمیل آشنا هستند و این وسیله را به عنوان دستگاهی می شناسند که بیشتر در فصل سرما باید از آن استفاده کرد.

جالب است بدانید در زمستان ضربان قلب شما به خصوص بر روی تردمیل با دیگر فصل ها متفاوت است. وقتی که شما در منزل یا باشگاه ورزش می کنید، عوامل خارجی مانند کوه یا تپه وجود ندارد. تسمه تردمیل طوری طراحی شده است که پاهای شما را به عقب میراند و شما باید بر این نیروی وارده غلبه کنید.

ضربان قلب ورزشکاری که بر روی تردمیل میدود یا راه می رود، نسبت به شخصی که این تمرینات را در بیرون از منزل انجام می دهد پایین تر خواهد بود؛ زیرا دویدن بر روی جاده و قرار گرفتن در بیرون از خانه و فضای آزاد ضربان قلب را بالاتر می برد.البته شما به راحتی می توانید فضای بیرون را برای خود شبیه سازی کنید و باید دستگاه را بر روی شیب 1 الی 2 درصد تنظیم کرده تا بتوانید فضای بیرون را برای خود شبیه سازی کنید.

شیب تردمیل اگر بیشتر از حد معمول خود باشد، ورزش تپه نوردی را شبیه سازی می کند؛ البته به یاد داشته باشید زمانی که شیب بیش از 5 درصد باشد، باید سرعت دستگاه را کاهش بدهید و بعد روی آن راه بروید.اگر این کار را انجام ندهید، فشار زیادی به مفاصل زانو وارد می شود و این نواحی آسیب می بینند. زمانی که شما در سربالایی راه بروید، باید سرعت خود را کاهش دهید و همیشه در زمان استفاده از تردمیل این نکته را فراموش نکنید.

تردمیل دستگاهی است که می تواند امکانات گوناگونی را در اختیار کاربران خود قرار دهد. برای اینکه بتوانید در تمرینات خود تنوع خوبی ایجاد کنید، بهتر است از تمام برنامه ها و قابلیت های دستگاه استفاده کنید و به این ترتیب تنوع خوبی در تمرینات ایجاد خواهید کرد.تردمیل های خانگی به شما این امکان را به شما می دهند که شما به راحتی در خانه هر ساعت از شبانه روز که فرصتی به وجود بیاید به انجام تمرینات ورزشی بپردازید و از فواید آن استفاده کنید.

برای اینکه بتوانید ورزش خود را تکمیل کنید، می توانید از وزنه در کنار ورزشتان استفاده کرده و کارایی تمرین را افزایش دهید.انجام حرکاتی مانند؛ کشش پا، کرلینگ های پا و اسکوات که عضلات دوقلو پا را درگیر می کنند، برای بدنسازی پایین تنه بسیار مفید هستند و بهتر است هر یک از این حرکات را 15 الی 20 بار تکرار کنید.برای اینکه در زمان استفاده از تردمیل صدمه نبینید و دچار مشکل مشکل نشوید، چند نکته اساسی را باید رارعایت کنید.

به یاد داشته باشید در زمانی که می خواهید بر روی تردمیل راه بروید و ورزش انجام دهید تا زمانی که تعادل خود را بدست نیاورده اید، دسته ها را رها نکنید. بعد از بدست آوردن تعادلتان دسته ها را رها کنید تا بدنتان فرم نامناسبی به خود نگیرد و مشکلاتی را برای شما به وجود نیاید.اگر بدن شما فرم مناسبی نداشته باشد، دستگاه نیز نمی تواند مقدار کالری سوزانده شده را به درستی محاسبه کند. یکی از اشتباهاتی که اغلب کاربران انجام می دهد، آن است که زمانی که بر روی تردمیل برای انجام دادن ورزش می روند، دچار استرس می شوند و اغلب سعی می کنند قدم های بلندتری بردارند.

بر داشتن قدم های بلند بر روی تردمیل کاملا اشتباه است و باعث ایجاد کشیدگی نامناسب در مفاصل، عضلات و تاندون ها می شود.زمانی که بر روی تردمیل هستید، درست مانند زمانی که بر روی زمین هستید باید راه بروید و قدم هایتان را عادی و متوسط بردارید. در صورتی که حس می کنید با برداشتن قدم های معمولی تعادلتان از دست می رود، سرعت دستگاه شما اشتباه بوده و باید آن را کاهش دهید.

حرکت تسمه تردمیل بر خلاف جهت حرکت شماست و باید برای جلوگیری از نیروی مخالف و فشار وارد شدن بر روی زانوها و مچ پا سعی کنید، فرود پاهایتان مرکز ثقل بدنتان باشد، در نتیجه پاهایتان را نباید خیلی جلوتر از بدنتان فرود بیاورید تا دچار مشکلی نشوید.هیچ وقت به صورت ناگهانی از تردمیل پایین نیایید و در ابتدا سرعت دستگاهتان را کاهش دهید و سپس آن را متوقف کرده و از دستگاه پایین بیاید.

در ابتدا با شیب 1 درصد راه بروید و دوباره شیب را در طی انجام تمریناتتان بالا ببرید، در این صورت است که فشار زیادی به زانوهایتان و کمر شما وارد نمی شود. راه رفتن بر روی شیب زیاد انجام دادن ورزش قدرتی محسوب می شود که عضلات پا را قوی می کند؛ اما نباید مدت زیادی این کار ادامه پیدا کند. عضلات بافت های ارزشمندی هستند که انرژی بدن را تامین می کنند و باعث می شوند تا سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کند.

گاهی نیز برای ایجاد تنوع به فضای بیرون از خانه بروید و از آب و هوای زمستانی نیز لذت ببرید. البته فراموش نکنید که در دمای زیر صفر درجه تمرین هوازی انجام ندهید؛ زیرا در این حالت امکان سرما خوردگی شما افزایش پیدا می کند و همان طور که می دانید در هوای سرد آلودگی هوا بسیار افزایش پیدا می کند و ممکن است شما دچار مشکل شوید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :