ورزش های هوازی برتر

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 4 مهر 1395 در ساعت 14 : 27 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

ورزش های هوازی برتر برای هر شخص مختلف و متفاوت می باشد. مزایا و تاثیرات ورزش هوازی بر روی قلب همانند یکدیگر هستند . هر شخص برای خودش باید مثل یک دکتر باشد. و ورزشی را انتخاب نمایید که با ساختار و وضعیت جسمانی و اندام شما متناسب است.

ساختار برنامه هوازی برای ورزش باید دارای چهار هدف باشد :

1- عضلات خود را به صورت متوالی به کار بگیرید.
2- ورزش را بتوانید به مدت 30 الی 60 دقیقه و 3 تا 5 روز در هفته انجام بدهید.
3- ورزش باید به شکلی باشد که وقتی آن را انجام می دهید از انجام این تمرین لذت برده و شما را خسته و کسل نکند.

پیاده روی

از ساده ترین ورزش های هوازی می توان پیاده روی را نام برد. شدت پیاده روی بنا بر نوع توانایی جسمانی هر شخص می باشد. برای پیاده روی تنها یک کفش مناسب نیاز می باشد . افراد در هر مکان و زمان که باشند ، در داخل و چه در خارج از خانه می توانند این عمل را انجام بدهند . در خانه می توانند به سادگی با استفاده از تردمیل این عمل را انجام بدهند.اگر شخصی تاحالا هیچ نوع ورزش دیگری انجام نداده است می توان به وسیله پیاده روی یک برنامه ورزشی مناسب و خوب را شروع کرد.

دوچرخه سواری

از دیگر ورزش های هوازی ، دوچرخه سواری می باشد.این ورزش نیز مانند پیاده روی می توان هم در خارج از خانه و هم داخل خانه به وسیله دوچرخه ثابت انجام داد . دوچرخه سواری ممکن است برای اشخاصی که مشکلات ورم مفصلی و یا ارتوپدی دارند ایده آل باشد.از طریق یک برنامه که ترکیب مناسبی از دوچرخه سواری و پیاده روی باشد می توانید بسیاری بهره برده و مزایای قلبی عروقی فراوان بدون اینکه درد خاصی احساس نمایید انجام دهید.اشخاصی که دارای بیش از 20 کیلوگرم اضافه وزن می باشند دوچرخه سواری بهترین انتخاب برای آنها می باشد.یکی از محدودیت های استفاده از دوچرخه سواری بیرون از منزل می توان شرایط آب و هوایی دانست.به همین دلیل دوچرخه ثابت بسیار زیاد مفید و در هر شرایط آب و هوایی درون منزل قابل استفاده می باشد.

ماشین آلات شبیه ساز اسکی ، پله کوهنورد ، استپر

از وسیله های نامبرده شده میتوان یک برنامه تمرین هوازی خوب نوشت و انجام داد و هر یک از این وسیله ها دارای نقاط ضعف و قوت می باشند.

فعالیت شنا

شناکردن جزء ورزش های هوازی بسیار عالی محسوب می شود ولی قبل از انجام هرگونه ورزشی باید نکات لازم را در نظر گرفت.اشخاصی که شنا کردن بلد نیستند و مبتدی می باشند این ورزش برایشان قدری دشوار است به همین خاطر انجام این ورزش برای آنها 30 تا 60 دقیقه توصیه می شود.

شنا اغلب برای عضلات بالا تنه کوچکتر تمرکز می کند و از دوچرخه سواری و حتی پیاده روی نیز کارآمد تر می باشد.به سادگی می توان ضربان قلب را با شنا کردن افزایش داد . از همین جهت افرادی که دارای بیماری قلبی هستند باید قبل از آنکه فعالیت شنا انجام دهند با پزشک خود مشورت نمایند . برای افرادی که دارای مشکلات درد مفاصل هستند ایروبیک و پیاده روی در آب جایگزین مناسبی می باشد.

رقص ایروبیک و آهسته دویدن

این فعالیت می تواند یک ورزش بی خطر و مناسب برای اکثر افراد باشد و هر دو مورد ذکر شده را نیز می توان در منزل انجام داد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :