چند توصیه قبل از خرید دستگاه تردمیل

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | یکشنبه 5 دی 1395 در ساعت 14 : 2 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

امروزه اغلب افراد در میان تمام وسایل ورزشی خانگی تردمیل را انتخاب می کنند. تردمیل می تواند پیاده روی و دویدن را مانند حالت طبیعی آن شبیه سازی کند. با هر بار استفاده از تردمیل می توانید توانایی بدن خود را توسط انجام دادن ورزش های طولانی و سخت بالا ببرید. در هنگام خرید این دستگاه هوازی تردمیل باید به چند نکته توجه داشته تا بتوانید خرید خوبی داشته باشید در ادامه این مقاله آن را یاد آوری می کنیم تا بتوانید انتخاب خوبی انجام دهید.

ابتدا برای خرید تردمیل باید به مقوله وزن بسیار توجه کنید. تردمیلی که انتخاب می کنید باید به گونه ای باشد که بتواند به راحتی وزن کاربر خود را تحمل کند، بدون اینکه برای آن مشکلی پیش بیاد.تردمیلی را باید انتخاب کنید که بتواند توانایی تحمل وزن بیشتری از وزن شما را داشته باشد، زیرا شما در هنگام دویدن بر روی این دستگاه فشار بیشتری به دستگاهتان وارد می کنید.

قیمت نیز در انتخاب تردمیلتان نقش زیادی دارد و باید توجه داشته باشید که دستگاه انتخابی شما در رنج قیمت خود دارای بالاترین کاربرد و بیشترین توانایی را داشته باشد. در هنگام خرید تردمیل فراموش نکنید که به قدرت موتور دستگاه انتخابیتان توجه داشته باشید، زیرا بیشترین فشار و اصلی ترین کار در این قسمت از تردمیل انجام می شود.

برای کسانی که می خواهند به طور طولانی از دستگاه خود استفاده کنند، تردمیلی با توان 2 تا 3 اسب بخار می تواند انتخاب مناسبی باشد و آنها را در راه رسیدن به هدف خود همراهی کند. در هنگام خرید تردمیل فراموش نکنید که دستگاه انتخابیتان باید دارای گارانتی باشد تا بتوانید در صورت پیش آمد مشکلی از آن استفاده کنید.به یاد داشته باشید که پیش از خرید تردمیل آن را امتحان کرده تا بتوانید بهترین گزینه را برای خانه خود انتخاب کنید. در هنگام دویدن بر روی تردمیل نباید لرزش و عدم تعادلی بر روی آن احساس کرده و دچار مشکلی شوید.

فراموش نکنید که تردمیل باید دارای استحکام باشد تا کاربر به راحتی بتواند بر روی عرض تسمه تردمیل فعالیت کند و وقتی مشغول فعالیت کردن با این دستگاه می باشد اگر زمانی گام بلندتری برداشت یا اگر شخص بلند قد تری از این وسیله استفاده کرد به مشکل برخورد نکند.

تردمیل های جدید و پیشرفته امروزی اکثرا به برنامه های از پیش تعیین شده مجهز شده اند و در حالت های استاندارد می توانید تمرین کنید و سریع دچار خستگی نشوید. استفاده از این تردمیل های جدید باعث می شود تا به راحتی بتوانید سرعت، شیب دستگاه را از روی پنل انتخاب کنید و ورزش خوبی را تجربه کنید.

اگر در دستگاه هتان جای بطری آب داشته باشد به راحتی می توانید برای نگه داشتن بطری آب و وسایل اضافی اضافی استفاده کنید و بتوانید دسترسی راحت تر و بهتری بر ابزار های مورد استفاده خود داشته باشید.

به یاد داشته باشید که برای اینکه بتوانید از تردمیل خانگی خود بهترین استفاده را بکنید، می توانید از یک مربی خوب کمک بگیرید و تمرینات ایده آلی را انجام دهید. اگر به این موارد دسترسی ندارید می توانید از کتاب ها یا ویدوئوهای آموزشی که برای این کار طراحی و ساخته شده اند استفاده کنید و ورزش خوبی را انجام دهید.

در هنگام خرید تردمیل حتما این را در نظر بگیرید که می خواهید تردمیلتان را در کجای خانه خود قرار دهید و در چه زمانی می خواهید از آن استفاده کنید. اگر شما می خواهید در هنگام ورزش کردن تلوزیون تماشا کنید تا سرگرم باشید و متوجه گذر زمان نشوید یا زمانی را برای ورزش کردن معمولا انتخاب می کنید که سایر اعضای خانواده شما خواب هستند، باید تردمیلی را انتخاب کنید که سر و صدای زیادی نداشته باشد بتوان در این مواقع از آن استفاده کرد.

قبل از خرید تردمیل حتما فضایی که می خواهید تردمیلتان را روی آن قرار دهید را اندازه بگیرید. فراموش نکنید که تردمیل ها ممکن است در فضای فروشگاه ها کوچک تر به نظر برسند و بعد از انتقال به خانه ممکن است در مکان مورد نظر جای نگیرد و دچار مشکل شوید.

اختلاف قیمت زیادی بین تردمیل های بدون موتور با تردمیل هایی با موتور وجود دارد. تردمیل های بدون موتور اگر در بیشترین وضعیت شیب خود قرار نداشته باشند، قابل جابه جایی ندارند و در حین حرکت نمی توان شیب آن را تنظیم کرد. فراموش نکنید که تردمیل های با موتور از قدرت و استحکام بیشتری برخوردار است.

شما باید قبل از شروع کردن ورزشتان برای تمرینات خود و برنامه های طولانی خود هدف تعیین کنید. مثلا این را برای خود مشخص کنید که هدف شما از انجام ورزشتان کم کردن وزن است و بعد از انجام دادن این کار برنامه ورزشی خود را بر همین پایه برنامه ریزی کنید.

اگر بتوانید اهداف خود را از انجام دادن ورزش تعیین و حتی آن را مکتوب کنید و برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید، پیشرفت شما راحت تر و سریع تر انجام می شود. به شما توصیه می شود که برای برای خود برنامه های کوتاه مدت در نظر بگیرید تا دسترسی به آنها راحت تر و سریع تر انجام شده و برای شما انگیزه ایجاد شود.مثلا اگر قصد دارید 10 کیلو از وزن خود را کم کنید، به طور مثال تصمیم بگیرید هر ماه یک کیلو از وزن خود را کم کنید. در این صورت هم راحت تر به هدف خود دست پیدا می کنید هم سریع تر به هدف نهایی خود می رسید.

اهدافی که می توانید در انتخاب تمرین و نوع آن با تردمیل استفاده کنید، می تواند یکی یا چند تا از موارد زیر باشد.

√ تناسب اندام و عضله سازی
√ کالری سوزی و کم کردن وزن
√ افزایش سطح انرژی بدن
√ افزایش توانایی بدن و قلب و عروق
√ حفظ کردن وزن مناسب بدن
√ اصلاح کیفیت و برنامه خواب

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :