چند ساعت قبل از ورزش با تردمیل غذا بخوریم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | شنبه 7 اسفند 1395 در ساعت 13 : 43 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

زمانی ورزش برای بدن مفید خواهد بود که به صورت منظم و روی برنامه انجام بشود. برای موثر بودن ورزش با تردمیل باید در هفته 3 روز ورزش کنید و این ورزش نیز حداقل 30 دقیقه طول بکشد تا بدن آمادگی لازم را پیدا کند.با افزایش آمادگی بدن خواهید توانست این مدت زمان را به 45 دقیقه برسانید و با رعایت رژیم غذایی مناسب به اهداف مورد نظر خود برسید.

برای انجام دادن ورزش به یاد داشته باشید که نباید بیش از اندازه گرسنه یا سیر باشید. سعی داشته باشید 2 ساعت قبل از ورزش غذای سبک کربوهیدارت دار بخورید تا در زمان انجام ورزش احساس ناتوانی و ضعف نکنید.کربوهیدارت در نان، برنج، سیب زمینی و... ذخیره شده است که میتواند به انتقال سریع پیام ها به مغز کمک کنند و بعد از آن ورزشکار احساس چابکی بیشتری خواهد کرد.

اگر ورزشکار در طی دوران ورزش خود از غذاهای مناسب استفاده کند و تغذیه خود را روی اصول انجام دهد، میتواند باعث افزایش استقامت، قدرت عضلانی و حتی سوخت و ساز بدن بشود.با استفاده از تردمیل میتوانید به راحتی در هر ساعت از شبانه روز در خانه ورزش انجام بدهید و به تناسب اندام و سلامتی کمک زیادی کنید.

بدن با گذشت 15 دقیقه ورزش وارد مرحله چربی سوزی می شود و با ادامه دادن این زمان میتوانید زودتر به تناسب اندام دست پیدا کنید.هضم مواد غذایی که فیبر زیادی دارند در بدن انرژی زیادی تولید می کند، ورزشکار با تولید این انرژی میتواند مدت زمان بیشتری را با تمام توان خود ورزش انجام دهد و زودتر به اهداف مدنظر خود برسد.

حتما تا به حال نام کلاژن را شنیده اید که برای پوست خاصیت ویژه ای دارد. کلاژن برای زیبایی پوست بسیار اهمیت دارد و علاوه بر بهبود پوست میتواند برای ساخت غضروف، عضلات و استخوان ها مفید باشد.مصرف میوه هایی که رنگ سبز دارند به دلیل داشتن ویتامین C زیاد، می توانند کلاژن ساز بسیار مفیدی برای بدن باشند. خوردن میوه تازه 2 ساعت قبل از شروع ورزش برای بدن بسیار مفید است و میتواند انرژی لازم را به بدن بدهد.

حتی پس از تمام شدن ورزش بهترین تغذیه برای شما خوردن مواد کلاژن دار است و میتوانید با خیال راحت از این مواد استفاده کنید و علاوه بر سلامتی بدن از به وجود آمدن چین و چروک پوست نیز جلوگیری کنید.افرادی که هدف اصلی آنها از انجام دادن ورزش رسیدن به تناسب اندام و لاغری است بهتر است تا 1 ساعت از خوردن غذاهای نشاسته ای و حاوی قند دوری کنند تا بتوانید زودتر به هدف مورد نظر برسند.

بدن بعد از اتمام تمرینات ورزشی مواد حاوی قند و چربی را به سرعت جذب می کند و اگر در این مدت از این مواد خوراکی استفاده کنید، بیشتر چاق خواهید شد. بعد از انجام دادن ورزش زمانی که خواستید چیزی بخورید، بهتر است از مواد پروتئینی در تغذیه خود استفاده کنید تا باعث رشد و قوی تر شدن عضلات بشود.

دویدن و فعالیت زیاد بر روی تردمیل سبب می شود تا بدن عرق زیادی کند و آب از دست بدهد که برای جلوگیری از این اتفاق بهتر است در زمان ورزش کنار دست خود بطری آبی قرار بدهید و با نوشیدن آب بدن را هیدارته کنید.در زمان انجام دادن ورزش به تنفس و اکسیژنی که مصرف می کنید توجه داشته باشید، زیرا بافت ها و عضلات برای رشد خود به اکسیژن نیاز دارند و در زمان دویدن بر روی تردمیل حتما به این نکته توجه داشته باشید و از آن غافل نشوید.

اگر اکسیژن رسانی خوبی به بدن انجام نشود، سبب می شود سوخت و ساز خوبی در بدن اتفاق نیفتد و به هدف مورد نظر خود نرسید.اگر به بدن اکسیژن خوبی در زمان ورزش نرسد، بدن اسیدلاتیک در بدن ترشح می کند و وجود این ماده در بدن سبب ایجاد کوفتگی و اسپاسم در عضلات می شود و ورزشکار را دچار مشکل خواهد کرد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :