چگونه با پیاده روی ملایم وزن خود را کاهش دهیم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 30 مرداد 1396 در ساعت 11 : 48 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

پیاده روی از آن دست ورزش های سبک و مناسب می باشد که اگر روزانه به طور مداوم انجام گیرد در حفظ سلامتی و تناسب اندام شما بسیار تاثیر گذار خواهد بود، تنها کافی است در روز 20 دقیقه پیاده روی ملایم داشته باشید آن گاه خواهید دید همین 20 دقیقه پیاده روی ساده چه تاثیر شایانی بر عملکرد مغز و قلب شما دارد، از طرفی باعث رسیدن خون و اکسیژن بیشتر به مغز شما و بهبود حافظه و تمرکز و از طرفی باعث بهبود سیستم خون رسانی در قلب و عروق شما خواهد شد و این یعنی سلامتی.

یکی از بهترین روش های کاهش وزن و سوزاندن کالری پیاده روی می باشد، در ابتدای ورزش که شما تازه کار هستید بهتر است از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کرده و با یک پیاده روی ملایم اما مداوم ورزش خود را آغازکنید. علاوه بر این ها یک پیاده روی ملایم روزانه باعث از بین رفتن افسردگی نیز خواهد شد، چرا که باعث یک آرامش خاص در وجود فرد شده و با همان تمرکز بر روی پیاده روی ایجاد حواس پرتی از مسائل روزانه را میکند و همین طور باعث تولید هورمون اندورفین می شود که خود سبب ایجاد شادی در فرد است.

پیاده روی همچنین باعث از بین رفتن بسیاری از مشکلات و بیماری ها از جمله پوکی استخوان، یبوست، واریس و ساییدگی زانو نیز می شود، پیاده روی بر روی سطوح صاف و هموار از مفید ترین ورزش ها برای مبتلایان به بیماری پوکی استخوان می باشد.اما همین پیاده روی روزانه نیاز به اراده و همین طور داشتن وقت کافی می باشد که در دنیای پیشرفته امروزی این مشکلات با یک دستگاه تردمیل خانگی حل شده است، زیرا بسیاری از افراد با این که علاقه وافری به ورزش کردن دارند اما به دلیل کمبود وقت یا مشغله زیاد و خانه داری از انجام این ورزش معذور می باشند، کما اینکه با داشتن یک تردمیل خانگی می توانند به همه اهداف خود از جمله تناسب اندام و سلامت برخوردار شوند.

خوشبختانه تردمیل های پیشرفته از مزایای بالایی بر خوردار بوده و دارای سطوح خاص برای تنظیم سرعت می باشند و همین ویژگی باعث می شود که شما به راحتی در محیط منزل یک پیاده روی ملایم اما مداوم و روزانه داشته باشید، و با وجود یک تردمیل خانگی بتوانید اهداف روزانه خود جهت رسیدن به تناسب اندام و سلامتی خود را تضمین کنید.

پیاده روی بر روی تردمیل با شیب ملایم باعث چربی سوزی و کم کردن کالری بیشتر خواهد شد، برای رسیدن به وزن و سایز مورد نظر باید تمرینات تردمیل را به صورت روزانه انجام داد و خوبی پیاده روی بر روی تردمیل خانگی این است که بدن فرد نیاز به آمادگی جسمانی از قبل نمی باشد. پیش از شروع فعالیت به یاد داشته باشید که آب بنوشید، نوشیدن آب 20 الی 30 دقیقه قبل از تمرین و همچنین 5 دقیقه بعد از شروع تمرین شما ضروری می باشد زیرا این کار باعث جلوگیری از گرما زدگی و گرفتگی ماهیچه و عضلات شما خواهد شد.

ورزش با تردمیل ، رابطه مستقیم با کاهش وزن و همچنین اراده و تکرار روزانه دارد که وجود تردمیل در خانه خود اشتیاق به انجام پیاده روی روزانه در فرد را بالا برده و باعث کاهش وزن خواهد شد. برای جلوگیری از عدم اشتیاق و انجام دائم تمرینات تردمیل شما می توانید ورزش خود را ساعت بندی کرده صبح 30 دقیقه و عصر 30 دقیقه در روز بر روی تردمیل پیاده روی کنید همین کار باعث شادابی و سر زندگی شما در طول روز و رسیدن به نتیجه مطلوب خواهد شد.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :