چگونه بر روی تردمیل بدویم؟

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | پنجشنبه 7 دی 1396 در ساعت 13 : 39 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

اگر قصد خرید تردمیل خانگی را دارید و می خواهید تمرینات روزانه را جهت تناسب اندام یا سلامتی آغازکنید، ابتدا باید روش استفاده از این دستگاه را به طور صحیح بیاموزید. اگر فکر می کنید که ورزش با تردمیل یک کار ساده ای است، باید به شما بگوییم این وسیله ورزشی کارآمد نیز مانند سایر دستگاه ها دارای روش هایی است که قبل از استفاده بهتر است کار با آن را یاد بگیرید.

تردمیل خانگی این روزها در اکثر خانه ها دیده می شود و دستگاه بسیار مناسبی برای ارتقای سلامتی قلب و عروق و کاهش اضافه وزن است. مسلما اگر روش درست راه رفتن یا دویدن بر روی آن را بدانید تاثیر به سزایی در رسیدن به اهدافتان خواهد داشت. با دانستن مواردی که برای شما ذکر خواهیم کرد، حتی احتمال بروز آسیب در حین تمرین که اغلب اتفاق می افتد نیز به حداقل خواهد رسید.

قبل از هر کاری در انجام ورزش، اساسی ترین نکته پوشیدن کفش مناسب جهت شروع تمرینات است. فکر اینکه بدون کفش بر روی تردمیل ورزش کنید را از سر به در کنید و یک کفش ورزشی بپوشید تا بتوانید راحت تمرین کنید. کفشی که انتخاب می کنید باید قابلیت ارتجاعی داشته باشد و زیره آن نرم بوده تا از آسیب به پای شما جلوگیری شود. پا باید درون کفش راحت باشد تا در زمان تمرین شما احساس نارحتی نکنید و بتوانید به راحتی بر روی تردمیل بدوید.

قبل از شروع تمرین بدن تان را گرم کنید تا عضلات شما آماده تمرین شوند. اگر ورزش را بدون گرم کردن آغاز کنید ناخودآگاه به بدن آسیب می زنید، زیرا تاندون ها و عضلات کشیده می شوند. این کار بسیار راحت است و می توانید با انجام چند حرکت کششی در دست و پا و سایر اعضای خود، بدن را به آسانی آماده تمرین بر روی تردمیل کنید. علاوه بر این اگر شما فردی هستید که مدت زیادی از این دستگاه استفاده می کنید، می توانید سرعت تردمیل را کم کرده و با راه رفتن بر روی آن و انجام حرکات کششی در دست ها و قسمت بالا تنه عمل گرم کردن را انجام دهید.

اگر تازه کار هستید و راه رفتن بر روی تردمیل را به تازگی شروع کرده اید به شما توصیه می کنیم از همان ابتدای کار با دست هایتان بر روی دسته تردمیل تکیه نکنید. این عمل کاملا اشتباه است، زیرا باعث می شوید دستگاه بر شما غلبه کرده و پاهایتان را به سمت عقب بکشاند که در این حالت کمر قوس برمی دارد و در دراز مدت موجب بروز کمر درد خواهد شد.

این گونه علاوه بر اینکه صحیح راه رفتن بر روی تردمیل را یاد نمی گیرید، باعث انجام حرکت اشتباه می شوید و در بعضی مواقع امکان بروز صدمات به بدن با انجام این حرکت دیده شده است. برای داشتن تعادل دسته ها را بگیرید، اما به آن ها تکیه نکنید و وزن تان را بر روی دسته نیندازید. این دسته ها برای ایجاد تعادل در افراد مبتدی و نیز افرادی که با سرعت های بالا از دستگاه استفاده می کنند تعبیه شده اند.

سعی کنید از ابتدای کار تعادل خود را به درستی بر روی دستگاه حفظ کنید. وقتی بر روی تردمیل راه می روید یا می دوید از نگاه کردن به پایین بپرهیزید. خیلی از افراد در زمان تمرین به پاهای خود نگاه کرده یا دائما صفحه تردمیل را بررسی می کنند، با این کار علاوه بر اینکه به گردن خود آسیب می رسانند باعث می شوند تعادل از دست رفته و منجر به بروز صدمات بیشتر شوند.

شما باید به این فکر کنید که دارید در خیابان قدم می زنید، سر تان را بالا نگه دارید و به راه رفتن خود ادامه دهید. خیلی از افراد برای اینکه بتوانند راه رفتن خود را بر روی تردمیل به خوبی اصلاح کنند دستگاه را مقابل آئینه قرار می دهند، این کار باعث می شود در زمان تمرین اشتباهات کمتر شود و به راحتی راه رفتن خود را درست کنند.

سعی کنید در زمان تمرین بر روی تردمیل قدم هایتان را کوتاه کنید، زیرا قدم های بلند باعث کشیده شدن تاندون و عضلات می شود. در افراد مبتدی بهترین روش راه رفتن بر روی تردمیل برداشتن قدم های کوتاه به تعداد بیشتر است، این تکرار گام های شما است که تاثیر تمرینات را افزایش می دهد.

وقتی بر روی تردمیل راه می روید نگذارید تسمه شما را به عقب بکشاند. هنگامی که پای خود را ثابت نگه دارید، تسمه شما را جا به جا می کند و در این صورت از تردمیل فرمان می گیرید و باعث بروز صدمات خواهید شد و ممکن است از دستگاه جدا شوید و به شما صدمه وارد شود. روش صحیح این است که با پاهایتان تسمه را به عقب هل دهید، مثل زمانی که دارید در خیابان راه می روید، قدم هایتان را کاملا از تسمه جدا کرده و دوباره بر روی آن قرار دهید.

در اوایل تمرین مخصوصا اگر تازه کار هستید جهت افزایش شدت تمرینات خود، ابتدا از شیب کم آغاز کنید. شیب کم در تردمیل مانند راه رفتن شما در خیابانی است که مقدار کمی سر بالایی دارد. پس از آن که به خوبی یاد گرفتید که چگونه بر روی تردمیل راه بروید می توانید با استفاده از شیب دستگاه، شدت تمرینات خود را بالا ببرید زیرا تردمیل هایی که شیب دارند قابل تنظیم هستند. اوایل کار با شیب کم ورزش کنید و پس از آن شیب را افزایش دهید. بی شک با درست راه رفتن یا دویدن بر روی تردمیل تاثیر تمرینات شما بیشتر خواهد شد. با استفاده از موارد ذکر شده می توانید به درستی بر روی تردمیل قدم بر دارید و میزان صدمات را کم کنید.

ارسال نظر

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :